EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Mayıs 2009 Perşembe

SERKAN ÜNAL'IN YENİ YAZISI HAYAT MÜZİK'TE!Futboldan pek anlamam ancak Beşiktaş teknik Direktörü Mustafa Denizli’nin bir röportajında uzun yıllar suskun kalan ve yıllardır futbola emek vermiş birisi olmasına rağmen tekrar müthiş bir performans gösterdi Yusuf Şimşek. Herkesin Takdirini topladı. Mustafa Denizli olaya farklı bir yerden bakıp madem bu cevher vardı sende geçen bunca yılın hesabını nasıl vereceksin dedi ki çok manidar ve anlamlıydı…

İki hafta önce bir albüm dinledim. Her gün yaptığım şey tabii en az 4 albüm dinliyoruz işimiz gereği ama bu albümü elime aldığımda Sezen Aksu ismini ve Mustafa Ceceli ismini görünce heyecanlandım açıkçası. Bahsettiğim albüm Petek Dinçöz’ün Ne Yapayım Şimdi Ben albümü.


Kendinden çok emin, cesur ve ne yaptığını çok iyi bilen bir Petek Dinçöz var bu albümde. Bu sadece albümde dinlediğim şarkılar ile sınırlı değil. Petek Dinçöz’ü canlı dinlediniz mi bilmiyorum ama ben geçtiğimiz cumartesi kulaklarıma inanamayıp, içimden yıllarca biraz önyargıyla baktığımı fark ettim. Ve yüzüne söyleyemesem de içimden özür diledim. Canlı ve Açıkhava da üstelik çok zor ve eski bir Türk Sanat Müziği okuması bu ne cesaret, bu ne gurur dedirtti bana.

E haliyle bende diyorum ki bu Petek Dinçöz biranda Sezen Aksu değneği değince mi oldu, eğer öyleyse neden daha önce deymedi. Yok, eğer zaten vardıysa ( ki ben sihire inanmam) o zaman müzik adına soruyorum. Geçen bunca yıla yazık olmadı mı?

Elbette bugüne kadar müzik adına yaptığı işlere saygısızlık yapmak istemem, özellikle Can Tanrıyar’ın yazdığı şarkılar:) Ancak bu albümü dinleyince eskileri hiç dinlemedim sayıyorum ya da öyle istiyorum.


Tebrikler, teşekkürler Petek Dinçöz’e ve albümde emeği geçen herkese.


Serkan ÜNAL/HAYAT MÜZİK/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe