EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

6 Mayıs 2009 Çarşamba

ESİN GÖRÜR'ÜN YENİ YAZISI : ''HAYDİ HEYKELCİKLER EVLERE ! ''


Sanırım sıkıcı bir insanım. Yani o kadar mükemmelliyetçiyim ki hiç bir şeyden haz alamıyorum. Devamlı kendimi "aa bunu neden böyle yapmışlar" ya da "yapmamışlar" derken buluyorum. Aslında yaşım gereği tv ve bilgisayar sayesinde çok farkında bir çocukluk geçirdim, (yeni nesil daha da farkında) bu sebeple, gördüğüm o "harika" şeyler sonrasında vasatı kendime ve bize yakıştıramıyorum. Hoş yakıştırmak da istemem...
5 Mayıs Salı akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen Müyap - Kral Müzik Ödülleri'nde bulundum. Trafik sebebiyle kokteylin sonuna yetişmiş olmam beni biraz gergin bir ruh haline soktu ama devamında herşey olması gerektiği gibiydi. Bir iki selamlaşma ve hoş muhabbet sonrasında salonun yolunu tuttuk. Giriş o kadar şahşahalıydı ki, ister istemez büyük bir beklenti içine girdim. "Bu akşam gerçekten özel olacak" derken buldum kendimi. Herşeyden bi haber şekilde yerimi aldım ve meraklı bir bekleyişe büründüm.
Sunuculardan da bi haberdim ama sahnede Asuman Krause'yi gördüğümde çok sevindiğimi belirtmeliyim. Güzel tercih kesinlikle! Diğer isimse Behzat Uygur, ki bu isim ve çıkardığı iş hakkında yorum yapmak istemiyorum.
Neyse Müyap Ödülleri dağıtılmaya başlandı. Herşey o kadar hızlı ilerliyordu ki şaşkına bağladım. Sahneye biri iniyor biri çıkıyor, bazı isimlerin sahnede kalması talep ediliyor, şaşılıyor, beşiliyor vs... Sanki ne yapılacağına o an karar verilmiş gibi bir hal vardı sahnede. Arada konser, dans gösterisi olur gözümüz, kulağımız doyar diye bekledim ama beklemekle yetindim. Neyse bir süre sonra Müslüm Gürses sahnedeydi. İlk şarkısında playback yapan "baba"mız, keşke devamını da playback'le getirseydi.
Sonrasında Kral Müzik Ödülleri'ne geçildi. Bana kalırsa ödül çok adil ve doğru dağıtıldı. 50 kişilik jürinin çoğunluğuyla aynı fikirde olmak güzeldi. Üzülmedim bu sefer. "Aa o isme o ödül oldu mu" dediğim olmadı nerdeyse... Murat Dalkılıç ve Pinhani ise özellikle ödül almalarına sevindiğim isimler oldu.
Yadırgadığım diğer şeyse kategorilerdi. Kategoriler ve adaylar bana kalırsa çok hatalıydı. Mesela "En İyi Grup" kategorisinde, bütün rock grupları arasında "Hepsi"nin ne işi vardı anlayabilmiş değilim. Resmen, bu güzel kızları da aday gösterelim de, ödül töreni ve kategori şenlensin, hem de onların gönlü olsun demişler. Ama olmamış!
Ödül törenineyse tabiri caizse İsmail YK damgasını vurdu. Kendisini seviyor muyum; açık yüreklilikle söylemeliyim; "HAYIR!" Yaptığı işleri değerlendirirken bile güçlük çekiyorum hatta. Beynim algılamakta yetersiz kalıyor, çünkü böyle bir veri girişi olmamış daha önce! Ama inkar etmek, resmen bu ülkenin büyük kısmını göz ardı etmek olur. Sineye çekip üzülüyorum sadece.
Muhtemelen kendisi de beni tanırsa üzülür, dert değil yani. Kendisini tebrik ediyorum, tam üç heykelcikle geceyi kapatma başarısını gösterdi!
Nihayetinde enerjisi düşük, bol katılımlı bir ödül törenini daha geride bıraktık! M.E.B çocuklarımıza haftada sadece iki saat müzik "eğitimi" verirken, ki bu iki saatin hiç bir şey dinlenmeden ya da flüt çalınarak geçirildiğini düşünürsek, bu standartın bir süre daha korunacağını fark etmek zor olmasa gerek! İstikrar da takdir edilecek bi' şey, tiye bile alamıyorum...
Benim için de standart devam ediyor. Yine çoğu bulmak üzere, aza tama etme zamanı...
Esin Görür/Hayat Müzik/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe