EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Mayıs 2009 Perşembe

ESİN GÖRÜR'ÜN YENİ YAZISI ''CİĞERCİNİN KEDİLERİ''Müzik dünyasında sular durulmuyor devamlı bir hareketlilik söz konusu. Yerli - yabancı derken, bi de bakıyorum ki, bütün beyin aktivitelerim müzik için gerçekleşmeye başlamış. Yaz geldi diye tatil yapacağımı düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisinde olduğunuzu en başta söylemeliyim! Konserler, festivaller, yeni albümler derken, tatil yapmak pek mümkün olmayacak. Gittiğim konseri beğeneyim - beğenmeyeyim sizinle paylaşmak isteyeceğim. Bulunduğum festivaller ve elime geçen yazlık albümler de cabası... Kısaca bu sene de deniz güneş size kalacak, ben yine konserleri, festivalleri talan etmek üzere yola çıkacağım...

Geride bıraktığımız sene bi hayli can sıkıcıydı aslında benim için. Bir çok konser iptal oldu, Park Orman kepenkleri indirdi, büyük heyecan içerisinde gittiğim konserlerden hayal kırıklığıyla döndüm. Ama yine de ömrümün en harika konserlerini, izleme şansını da geride bıraktığımız sene yakaladım... Önümüzdeki aylar içinse çok umutluyum. Yerli - yabancı bir çok isim konser verecek -hatta başladılar- ve ben bütçeyi kontrol altında tutabilirsem, bir çoğunda bulunmaya çalışacağım. Şayet lisans eğitimim ekonomi üzerine olmasaydı ne yapardım bilemiyorum. Size kolaylıklar gerçekten...

Park Orman'ı listeden çıkartıp, geride bıraktığımız sene bizimle buluşamayan Rock N Coke'u ekleyince geçen seneki dengeyi bir nevi korumuş oluyoruz. Lise festivalleri ayrı bi heyecan yaşatırken, organizasyon şirketlerinin imza attığı yeni konserler de bütçemiz açısından tedirgin edici. Ee yeni çıkan albümler ve devamında gelecek olan konserleri de hesap edersek, bu sene konsere doyacağımızı tahmin etmek hiç de zor olmayacaktır!

Maçka Küçük Çiftlik Parkı'nda gerçekleşecek olan SeaFest, takvimlere yeni dahil olmuş bir organizasyon mesela. Program akışıyla "Alternatif Türkçe Müzik" severler için bi hayli ilgi çekici... UniRock Fest ise, rock ve metal tutkunlarını tatmin ederken, 30 Mayıs'ta başlayacak olan Freshtival kesinlikle kaçırılmaması gereken bir organizasyon olarak takvimimdeki yerini almayı başardı bile. Yerli yabancı en özel isimler Kuruçeşme Arena'da, hiç kaçırılır mı?

Kriz tarafından ne kadar teğet geçildiniz bilemiyorum ama tatil planlarınızın yanında, dünya ve ülkemizin starlarını da izlemek isterseniz, bütçe yönetimi konusunda bir uzmana danışmanız gerekebilir. Ülkemizdeki bu projelerin gelişimi müzikseverler açısından çok olumlu ve keyifli olsa da, doğru orantılı olarak bütçelerinde gelişmesi şart gibi görünüyor yoksa ciğercinin kedileri modunda yazlar bizi bekliyor demektir.

Ama aylar önce dedim ben size değil mi, bütçeleri sağlam tutun, yazın konserde buluşup, canlı performansa doyuyoruz diye...Esin GÖRÜR/HAYAT MÜZİK/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe