EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Mayıs 2009 Salı

ALTAY '' SANA BAYILIYORUM ''Yıllardır yazı yazarım ama biranda başlayabilmeyi hala öğrenemedim. En zor kısım başlayabilmek, sonrada duramıyorum. Bu hafta gece hayatı, eğlence mekânları ve bazı isimlerin ne kadar zor ama bu işi ne kadar başarıyla yaptıklarından bahsetmek istedim. Yaklaşık bir saattir başlangıcı tutturamadığımı fark edip en kolay yolu seçtim. Yani yazıya başlayamıyorsan başlayamadığını yazarak başla: ) Her zaman işe yaramıştır…

Yıllar önce ( gençliğimde ) çok takip ederdim. Ederdim diyorum çünkü birkaç yıl ara vermiştim ama yaşlandıkça gençleşme isteği beni tekrar gecelere attı diyebilirim: )Bilenler zaten bilirler ama belki bilmeyen birine bir yardımım olur diye hazır yeri gelmişken bahsetmek istedim.

Şimdi sevdiğiniz bir sanatçının sadece şarkılarını dinlemek için onun sahne aldığı mekâna gitmek anlamsız. Konsere gider şarkılarını canlı performans dinlersin. Yok, amaç sadece şarkı dinlemekse cd yi alır dinlersin. Ama eğlence mekânına bir ünlüyü dinlemeye gidiyorsan seçici olmalısın çünkü sen oraya önce eğlenmeye sonra şarkılarla coşmaya gidiyorsun. Verdiğin paranın hakkını sonuna kadar almayı beklersin ki buda en doğal hakkın. Düşünün Fatih Ürek’in Harbiye de Açıkhava konseri verdiğini: ) Evet bence de komik. Ancak aynı isim yıllar geçmesine rağmen sahne aldığı mekânları hep doldurmuştur. Çünkü bu işi çok iyi bilir Fatih Ürek. Önce eğlendirmeyi sonra şarkıları vs… Bu konuda bir ismi daha anmadan geçmeyelim. Cenk Eren ismi de bu konuda çok başarılıdır. 1999 yılında ilk kez sahnesini izledim ve sonra yıllar boyunca bol bol hesap ödememi sağladı: )

Ve gelelim bu hafta bu konu ile ilgili yazmama sebep olan insana. Daha öncede defalarca izleme ve dinleme şansım olmuştu ama bu hafta sonu bir kez daha fark ettim ki aradan yıllar geçmesine rağmen hala aynı enerji, aynı profesyonellikle bu işin altından kalkıyor. Cumartesi gecesi saatler gece yarısını çoktan geçmişken, artık ismiyle sanatçısının özdeşleştiği yerde Keops'dayım. Sezonun son programında Altay’ın neden bu kadar tercih edildiğini birkez daha görmüş oldum ve bir ara düşündüm. Yaptığı iş çok ama çok zor. Olay sadece şarkı söylemek ya da haydi eller havaya demekle olmuyor. Bir kere, kendi şarkılarının yanı sıra her an her şarkıyı söylemeye hazır olman gerek. Duruşun bakışın konuşman vs…

Taktir edilmesi gereken hem bunların hepsini yapabilmek hem de bu enerjiyi yıllar boyunca devam ettirmek. İnsan hiç mi sıkılmaz hiç mi yorulmaz? Helal olsun diyorum sadece… Hani ölmeden öne yapılması gereken listesi vardır ya: ) Altay’ı ölmeden mutlaka sahne performansını izleyin. Üstelik bu aralar yeni albümü ‘Sana Bayılıyorum’ müzik marketlerde ki yerini aldı ve yaza uygun şarkılar var ki albümün isim şarkısı gayet başarılı. ‘Gideceksen’ isimli romantik şarkısı da ayrı bir olay. Altay’a başarılarının devamını, hala dinlemeyenlerin de acilen dinlemelerini tavsiye ediyorum.


İyi haftalar…


Serkan ÜNAL/Hayat Müzik/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe