EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

31 Mayıs 2009 Pazar

AHMET ERTEN'İN YENİ YAZISI ''BENDENİZ OLSUN''Uzun süredir yazı yazmayı ihmal ediyorum, farkındayım..Hayat Müzik röportajları ve diğer koşturmalar ,ihmal etmeme sebep oldu..Ve tabi Hayat Müzik'in şahane yazar kadrosu da bu anlamda içimi rahatlatıyor..Show Radyo'nun en özel sesi Müge Barutçu,Pal Fm'den Esin Görür ve Radyo Mega yayın yönetmeni Serkan Ünal birbirinden özel yazılarıyla her hafta Hayat Müzik'e önemi tartışılmaz bir renk ve enerji katıyor...Bir kez daha teşekkürler her birine ayrı ayrı..


Ne diyordum..Evet uzun süredir yazmıyordum ama öyle bir albüm geldi ki,yazmadan geçemeyeceğim..Söz konusu albüm Bendeniz'e ait..Albümün adı ''Olsun'' ve kalemim yettiğince birkaç cümle etmek istiyorum bu albümle ilgili..Bendeniz'in Türk popunun en şatafatlı dönemlerinde ateşi fitilleyenlerden olması,bugüne kadar kazandığı başarıları ,i bir yana bırakıyorum..Çünkü beni şu anda ilgilendiren çok daha farklı bir mevzu..Çok kişisel bir mevzu..Sizin hayatınız 1993-2009 arasında nasıl şekillendi bilemem ama bu uzun süreçte hep bir yol arkadaşım oldu benim..Bendeniz'di,bu yol arkadaşı..O yüzden teknik değerlendirmeler yapamayacağım albümle ilgili..Ama bu yolculuğun 2000-2009 döneminde kendisini de yakından tanıdığım ve onunla pek çok şey paylaştığım için ,bu albümün onun için de önemini hissetmem hiç zor olmadı..


Albüm çıkmadan yaklaşık 1 ay önce,stüdyo ortamında o yaratım sürecinde bizzat Bendeniz'in gözlerindeki enerjiyi gördüğümde hissettim,bu albümün farkını..Her bir dizesi yüreğinin tam ortasından çıktı bu şarkıların..Albüm promosyon dönemi,Bendeniz'e hep sorulan bi soru vardır..''Nerelerdesiniz''..Aslında bu soruyu cevaplamak zor değil..Müzik severlerle yıllardır buluşan şarkılar o ''nerelerdesiniz'' diye sorulan dönemde çıkıyor zaten..Sessiz sedasız,aşık oluyor..Mutlu oluyor,mutsuz oluyor..Ama aşık oluyor..Hem de meslekdaşlarının ekran önünde ,dejenere şekillerde yaşadığı o duyguyu Deniz,tüm safiyetiyle yaşıyor...Ve onun aslında en sevdiği üretim sürecinde bir bir satırlara dökülüyor hisleri.Çekinmeden paylaşıyor hislerimi..Cömertçe...Sonra da dinleyicisine emanet ediyor..İşin bu kısmı onu ilgilendiren..


Çok daha derin sulara inmeden yepyeni şarkılarla ilgili birkaç satır yazmak istiyorum..Eğer Bendeniz 'in ikinci ve üçüncü albümlerinden bir tad arıyorsanız öncelikle albüme en son dahil olan ve albüme adını veren ''Olsun''u dinleyin..''Piyango'',''Mümkün Değil '' ve ''O Biliyor'' da albümün en iddialı hareketli şarkıları..Bu yaz bu şarkılarla yerinizde duramayacaksınız..Buna eminim..

Siz yine Bendeniz slowlarından vazgeçemeyiz diyorsanız o zaman yine yaşadınız! ''Gidemedim'',''Gül Bahçesi'',''Pişman Değilim'' ve ''Ağlat Hadi Beni'' her biri ayrı iz bırakacak ve klasikleşmesine kesin gözüyle baktığım Bendeniz şarkıları..Tadını çıkarın...

Son olarak... Albüm çıktı...Okuması bilene müzikli bir kitap aslında...Bu yazıyı okuduktan sonra, işiniz bu kitabı almak olsun..Sayfalarını özenle çevirerek okuyun..


Tadını Çıkarın..


Ahmet ERTEN/HAYAT MÜZİK/2009
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Bendeniz her zaman farklıydı ve bugün çıkardığı albümle de farkını bir kez daha ortaya koydu ben 30 lu yaşlarda pop müzik dinleyicisi bir insanım şuan piyasaya çıkan kimsenin albumunu alma gereği duymadım eski tatlar yok çunku ama bendenizin albümünü çıktığı gün aldım buda onun farkı işte. Olsun... Bendenizcim hayatında hep güzel şeyler olsun bizleri bırakıp ortalarda kaybolma artık bu sefer...

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe