EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

9 Nisan 2009 Perşembe

TÜRK POPUNUN EN İYİ SESLERİNDEN MELİS SÖKMEN UZUN BİR ARADAN SONRA İLK RÖPORTAJINI AHMET ERTEN'LE HAYAT MÜZİK İÇİN VERDİ !90’lı yıllarda hayatımıza giren ve o günden bugüne hiç unutulmayan bir isim Melis Sökmen..İlk sorum müzik severlerin cevabını gerçek anlamda merak ettiği bir mevzuyla ilgili..Albüm anlamında neden bu kadar uzun bir ara verdiniz?Piyasanın şartları mı yoksa tamamen kendi tercihiniz mi ?

Öncelikle 'Hayat Müzik'i hayata geçirdiğin için seni tebrik ediyorum.Müziği takip edenlerle, müziği yaratan,icra edenleri bir araya getirip, herkese bir hediye sunuyorsun.:) Gelelim röportajımıza: ) 90'larda 3 albüm çıkardım.Sırası ile ''O Zaman'' '90, ''Halis Melis'' '92 ve ''Öze Dönelim'' '95 albümleri.O zamandan beri albüm yapmayaşımın nedeni aslında, herkesin deneyimleyebileceği ve o süregelen yaşantıda beklemediği üzüntüler ve yol ayrımlarını yaratabilen sürprizler...Olumlu ve/veya olumsuz..Zorlu bir süreçten geçiyordum,ancak müzik çalışmalarıma hiç ara vermedim,gerek sahne hayatıma, gerek stüdyo çalışmalarıma.Bu süre zarfında 4 proje yaratıp,ne yazık ki sonuçlandıramadım.Nedenlerine gelince... Sanırım,öncelikle müzikal açıdan yüksek beklentilerimin olması,maddi yetersizlik ve de galiba en önemlisi ,'piyasa kurallarına' uymamamdan kaynaklanıyor:) Ama ben şuna gerçekten inanıyorum...Her şeyin doğru, zamanda olacağına.!!!

Peki,şu anda yeni albüm çalışmalarınız nasıl gidiyor?Kimlerle çalışılıyor,albüme yönelik nasıl bir konsept belirlediniz?

Stüdyo çalışmalarım devam ediyor ve bu 4 projeden miras kalan ve çok da değerli gördüğüm şarkıların yanı sıra, yeni bestelerden oluşacak bir albüm çalışması sürmektedir....Ayrıca farklı çalışmalarım da bakidir...Sürprizlere açık olun...:)))Bu konuda benden daha ayrıntılı bilgi istediğini biliyorum Ahmet'ciğim.Ama inan ki çok yetenekli,hem bilinen,hem de şimdilik bilinmeyen birçok değerli müzisyenlerle çalışıyorum.Hayırlısı ile:))))))))

Sahne çalışmalarınızı da aralıksız sürdürdünüz.İstanbul’da ve çeşitli yazlık mekanlarda çok iyi performanslar sergilemeye devam ettiniz.Sahne ne ifade ediyor sizin için?Şu anda sahne anlamında dinleyici ile buluştuğunuz mekan ya da mekanları buradan Hayat Müzik Platformu aracılığı ile duyuralım..Nerelerde dinleyebilirleriz Melis Sökmen’i?

Sahne çalışması 'sanatsal hayatımın ' vazgeçilmezidir...Sahnede olup, icra ettiklerinizi, çok yetenekli ve o büyülü anları sizinle paylaşabilen müzisyen veya oyuncularla yaşayıp, karşınızdaki izleyicilerle paylaşabilmektir.Sahne çalışmalarım, Tanrıma çok şükür, devam ediyor.Şu an söyleyebileceğim,neredeyse her ayın bir gününde 'NARDİS-JAZZ CLUB'da olağanüstü müzisyenler olan; Cem Tuncer(e-gitar), Hakan Çimenot(trombone),Halil İbrahim Işık(trompet,flügelhorn ve klavyeler),Cudi Genç(e-bass),Onur Soydemir(davul) ve Aysun Sökmen (yan flüt+vokal) sahne alıyoruz.2 Mayıs 22.30'da NARDİS'e bekleriz....Ayrıca diğer sahne çalışmalarım hakkında Facebook eventler diyarından bilgiler edinebilirsiniz..:)))

Son olarak bir Broadway müzikali olan AVENUE Q'yı sahneliyorsunuz..Bu proje hakkında konuşmak istiyorum sizinle.Öncelikle projeye nasıl dahil olduğunuzu öğrenmek istiyorum.

Teklif ,geçtiğimiz Aralık ayında Volkan Severcan'nın beni arayıp,o zamana kadar bilmediğim bir Broadway müzikali olan 'AVENUE Q'da olmak ister misin sorusu ile başladı...Önce oyundan bahsetti,sonra da görsel bilgilerini önüme koydu...Ne gördüm dersiniz ?Evet..Ben!!!.Yani,cuk oturmuş derler ya(oynayan kişi sanki hık demiş burnumdan düşmüş:))...İşte budur dedim!!! Şimdiden efsaneleşmiş ve dünyanın her bir yanında eş zamanda Türkiye'de de gerçekleşen özel bir müzikal....Daha ne olsun! İşin ilginç yanı,oynadığım karakter 'Gary Coleman'ı canlandıranlar hem kadın hem erkek...Yanlış anlamayın,onun 'ADI ' bir 'Sembol' niteliği taşıyor.Kısaca, bir zamanlar çocuk yıldızı olarak ün salmış,ancak kazandıklarını hoyratça harcamış bir kişilik. Oyunun özetini yazamayacağım...Neden?.Çünkü; Bu müzikalde kendi hayatınızda yaşadıklarınız ve yaşayabileceğiniz her şeyi bulacaksınız...Ancak çok daha komik bir anlatım dehası ile…

Sizin dışınızda da çok değerli isimlerin yer aldığı bir müzikal bu..Sahne arkadaşlarınızı bir de sizden duyalım: ) ?

Kadro muhteşem..Emre Altuğ (Princeton),Demet Tuncer (Kate Monster),Engin Alkan (Nicki ve Trekkie Monster),Bora Severcan (Rod ve Kötü Fikir Ayısı),Melis Sökmen ve dönüşümlü olarak Cenk Sökmen (Gary Coleman),Melda Gür (Lucy The Slot),Ayumi Takano (Christmas Eve),Boğaçhan Sözmen (Brian)...Veeeeeeeee Şefimiz Murat Kodallı yönetiminde müthiş müzisyenlerden oluşan canlı orkestra ve 8 kişilik olağanüstü bir ensamble.

Geçtiğimiz aylarda birkaç albümde sürpriz şekilde karşımıza çıktınız.. Hüseyin Karadayı’nın albümünde ‘’Gemiler’’ şarkısını yeniden yorumladınız..Hatta söz konusu şarkıya bir de klip çekildi..Bu tarz sürprizleriniz devam edecek mi?Belki okurlarımızla paylaşmak istersiniz: ) ?

Evet,gerçekleştirmiş olduğum ve keyif aldığım çalışmalarda da bulundum.Örneğin,DJ Hüseyin Karadayı'nın çıkardığı 4 albümünde yer aldım.Son olarak MTV-Türkiye'de de yayınlanan 'Gemiler' şarkısının (''Halis Melis''albümünden) remixinin video klibi yayınlandı.Tabi ki aralıksız sürdürdüğüm jingle ve seslendirme çalışmalarım da devam etmekte.

Son olarak Hayat Müzik’te konuğumuz olduğunuz için teşekkür ediyoruz..Hayat Müzik Platformu hakkındaki görüşlerinizi ve dinleyicilerinize söylemek istediklerinizi alabilir miyiz?

Bu müzikal hakkında tüm bilgileri '' www.avenueqistanbul.com '' da bulabilirsiniz ve Facebook'ta da bilgiler sunulmaktadır..Benimle ilgili bilgileri paylaşmak için www.melissokmen.com.tr web sayfasına girebilirsiniz(henüz tam randımanla çalışmasa bile:))Herkese mutlu huzurlu keyifli anlar diliyorum...Her şey gönlünüzce olsun...Sonsuz sevgiler : )))
Röportaj:Ahmet ERTEN/HAYAT MÜZİK/2009
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. teşekkür ederim Melis hanımı çok özlemiştim yeni albüm haberleri almak çok güzel.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe