EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

12 Nisan 2009 Pazar

REDD YENİ ALBÜMÜYLE DÖNDÜ ! '' 21 '' MÜZİK MARKETLERDE !Kayıtları MMA ve Garaj stüdyolarında, mastering’i İngiltere’de yapılan albüm bir yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü. Grubun kendi elinden çıkan yazı, fotoğraf ve videolarla oluşturduğu blog sayfası (reddseyirdefteri.blogspot.com) ile dinleyicisiyle her aşamasını paylaştığı 4. stüdyo albümü “21”, 4 episode, 21 şarkı ve 74 dakikalık süresi ile Türk müzik tarihinin en önemli konseptalbümlerinden biri olmaya aday.


Albüm 21 isimli karakterin doğumu ile başlıyor.Çocukluk hayallerine, geleceğe dair umutlarına,dünyaya ve çevresinde gördüklerine dair epik öyküler ergenlik dönemi ile birlikte yerini farklı sanrılara bırakıyor. Yaşadığımız dünyanın biçimlendirilmişliğinin hayatlarımızı nasıl sınırlandırdığını gözlemliyor, kendi masumiyetinin elinden kayıp gidişine tanıklık ediyor. Bir sonraki episodda aşk onu tüm bu sorgulamaların içinden çekip çıkarıyor.


Albümün son episodunda ise 21 gerçeklikle tanışıyor. Çocukluk hayallerini ve yaşamını sorguluyor. Ait olduğu gerçeklikten dünyayı anlatıyor ve yaşamı boyunca içinde gizlemeyi başardığı küçücük bir umutla aramızdan ayrılıyor.


“Bu albüm, dünyaya tutunmaya çalışan, onu değiştirmeye çabalayan ve bu yolculukta kendine bir yön bulmuş herkesin adına söz almış bir karakterin, 21’in hikayesi...”
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe