EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Nisan 2009 Salı

MÜZİK DÜNYASINDA YEPYENİ BİR SOLUK ''MODEL''Grup 2005 Eylül ünde "A due Carmen" adıyla kuruldu, grup son kadrosuna 2007 Ağustos unda Serkan Gürüzümcü ve Fatma Turgut'un da gruba dahil olmasıyla ulaştı. Bu süre zarfında 12. Tuborg Roxy Müzik Günleri'nden Billboard Özel Ödülünü ve Nokia Süper Sound'07 yarışmasından ise ilk 6'ya kalarak "Arkadaşınla en iyi giden şarkı" dalında birincilik ödülünü aldı. Sony Ericsson Unistar yarışmasından ise ilk 15'e girip ulusal finale kaldıktan sonra kendi isteği ile ayrıldı. Şimdilerde ise GNL Entertainment ın desteği ile albüm için yola koyuldu. 2009 yılının 4. Ayında çıkması planlanan ilk albümleri için otoriteler “Türk pop müzik tarihine yeni bir soluk getireceği kesin” deyimini kullanıyor.
Model’in çıkış şarkısı ‘Olmaz’ın klibi Doruk Çetin yönetmenliğinde çekildi.

MODEL

Fatma Turgut (Vokal): 1984 Aydın doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik A.B.D. Klasik Gitar bölümünde eğitim aldı. 4 yıl, çok sesli koro, batı müziği armonisi, işitme, müzik biçimleri, piyano, şan, Geleneksel Türk Sanat Müziği, Türk Müziği Armonisi alanlarında eğitim gördü. Şu an Karşıyaka Ege Sanat Merkezi’nde klasik gitar öğretmenliği yapmaktadır. 6 senedir aktif olarak vokalistlik yapmaktadır.

Okan Işık (Gitar): 1986 İzmir doğumlu. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Mezunu. 3 senedir profesyonel gitaristlik yapmaktadır. İzmir’de çeşitli stüdyolarda kayıt ve düzenleme faaliyetlerine devam etmektedir. Bunun yanında bir çok tiyatro oyunu için de beste, aranje, kayıt ve miksaj çalışması yapmıştır.

Serkan Gürüzümcü (Gitar): 1983 İzmir doğumlu. Celal Bayar Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme bölümünde eğitim aldı. 5 senedir İzmir müzik sektöründe bir çok organizasyon şirketiyle turnelere çıkmıştır ve bu şirketlerde profesyonel gitaristlik yapmaya devam etmektedir. Şu an hala İzmir’de çeşitli stüdyolarda klasik ve elektro gitar dersleri vermekte ve albüm kayıt-düzenleme faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Can Temiz (Bas Gitar): 1987 İzmir doğumlu. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyokimya Bölümü’nde eğitim görmektedir. 3 senedir profesyonel olarak bas gitaristlik yapmaktadır. İzmir’de çeşitli stüdyolarda bas gitar dersleri vermektedir. Ayrıca 3 senedir Model grubu için beste ve söz yazmaktadır.

Aşkın Çolak (Davul-Perküsyon): 1985 Kocaeli doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik A.B.D. Keman bölümünde eğitim aldı. 4 yıl, çok sesli koro, batı müziği armonisi, işitme, müzik biçimleri, piyano, şan, Geleneksel Türk Sanat Müziği, Türk Müziği Armonisi alanlarında eğitim gördü. Şu an bir çok farklı özel müzik dersanesinde keman ve vurmalı çalgılar alanında ders vermektedir. Ayrıca İzmir’de bir çok tiyatro oyunu için beste, aranje çalışmaları yapmıştır.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe