EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Nisan 2009 Salı

Müge Barutçu'nun Yeni Yazısı : '' Demet Akalın : Tozpembe! ''


Saat 20yi biraz geçerken çıktım bugün radyodan her zamanki gibi, malum yayın o saatte bitiyor. Hava buz gibi, bildiğiniz şubat soğuğu. Acele acele arabaya doğru yürürken ,güvenlikte çalışan arkadaşların bana seslendiğini duydum. Paket varmış adıma. Genellikle yukarıya, radyoların olduğu bölüme çıkar paketler ama bu geç gelince çıkarmamışlar. E aldık haliyle, kocaman, yusyuvarlak ve pespembe bir şey. Yanında pembe naylon bir dosya, dosyanın içinde üstünde adımın yazdığı pembe bir zarf. Matruşka gibi. Gizli bir hayranım mı var acaba? Sanki tüm diğer hayranlar aleniymiş gibi sorulur mu bu ama di mi? Çok romantik bir paket kabul ediyorum ama eve kadar açmadım, ne meraksızım.


Önce yuvarlak kadife kutuyu açalım bakalım...


İçi çikolata dolu! Off oldu mu şimdi tam yaza girerken? Neyse bir tanesini atalım ağzımıza, hiç dayanamam çikolataya. Çocukken çikolatadan bir evim olduğunu hayal ederdim ve evi yerdim yerdim yerdim ama bitmezdi. Böyle gecekondu tipinde tek katlı bir evdi, öyle yerdim ama bitmezdi derken kafanızda tripleks bir şey canlanmasın.Çocukluğumun tozpembe hayalerinden biri işte. Şimdi nutella ile idare ediyoruz. Büyüdükçe hayaler mi küçüldü ne? O küçük çikolata evim bitmezdi ama kucağımdaki pembe kutu yarılandı nerdeyse,,Gerçek hayata dönüp çocukluğuma inmeden gelelim konuya müsadenizle.


Pembe zarfın içinden çıkan cd’yi takalım pc’ye.

Senin için aşk boş bir laftı

Dilinden düşüpte kırıldı

Tozpembe hayaller vardı

Pembesi gitti tozu kaldı..


Bana değil efendim bu mektup, size. (Ama çikolatalar benim.) Benim yapacağım iş ise bu şarkıyı müzik severlere ulaştırmak. Radyoda bugün çalacağım elbet ama önce buradan yazayım istedim. Yaz bir türlü gelmedi ama Demet’in yaz şarkısı geldi. Çalışkan kız hiç durmuyor biliyorsunuz ve nabzı tutan şarkıları gözünden tanıyor. Radyolarda ve yazlık mekanlarda en çok çalan şarkılardan biri olacağı banko. Ersay Üner yapmış şarkıyı, Erhan Bayrak’ta düzenlemiş. Kliplenecekmiş şarkı ayrıca, TV’lerde de çok sık döneceği kesin. Tek şarkı, muhtemelen yaz mevsimini yakalamak için yaptı şarkıyı ve aynen öyle de olacak, yolu açık olsun tozpembe’nin.


Yaz, pembe, çikolata, Demet Akalın derken içim açıldı biraz. Önümüzdeki günlerde de iyi albümler geliyor. Geldikçe yazar, paylaşırız elbet.Tüm hayallerinizin ilk günkü pembeliğini koruması dileğimle...


Müge BARUTÇU/Hayat Müzik/2009

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe