EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

17 Nisan 2009 Cuma

Emir Ersoy ''Cuban Portrait''Şimdiye kadar pop müzik arenasında birçok ünlü isme eşlik etmiş genç müzisyen Emir Ersoy, Türkiye’de bir ilke imza atarak Latin Jazz tarzındaki Cuban Portrait isimli ilk albümü ile ‘iyi müzik’ severlere merhaba diyor. ‘Kalipso Kralı’ lakabıyla ülkemizde bir döneme damgasını vuran ünlü sanatçı Metin Ersoy’un oğlu olan Emir Ersoy, Latin müziğe caz dokunuşları gerçekleştirdiği ‘Cuban Portrait’ adlı albümü ile ülkemizdeki iyi müziğin çıtasını yükseltiyor.

Emir Ersoy piyanist ve de aranjör olarak profesyonel müzik yıllarında kazandığı tüm deneyimleri Cuban Portrait albümünde dünya müziği standartlarında ortaya koyuyor.
Cuban Portrait albümündeki birbirinden hareketli parçaların tamamı Emir Ersoy tarafından bestelendi ve de düzenlendi. Ersoy, müzik dünyasının duayenlerini de bu albümde bir araya getirdi.
Turgut Alp Bekoğlu, Serdar Barçın, Ateş Öztürkmen, Jozi Levi, Semih Sural, Sarp Maden gibi isimlerin çalıştığı albümün prodüktörlüğünü ise müzisyen Cüneyt Akgün’ün Soulfulworks Records adlı yapım firması gerçekleştirdi.

Kayıt teknikleri açısından da yenilikçi olan albümün mastering çalışmaları ise California’daki Capitol stüdyolarında Evren Göknar tarafından gerçekleştirildi
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe