EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

12 Nisan 2009 Pazar

BİR ZAMANLAR REMİX ALBÜMÜİşte eski şarkıları bugünün müzikal anlayışıyla sunan yeni bir albüm: “Bir Zamanlar Remix” !
Türk popuna doksanlı yıllarla birlikte giren “Remix” anlayışına bambaşka bir boyut getirecek bu albümde Türkiye’nin en önemli dj’lerinden Murat Uncuoğlu ve Emre HC eski şarkıları bugüne uyarladılar. Bir süredir herhangi bir albümde imzası görünmeyen Murat Uncuoğlu’nun nasıl bir albümle dinleyici karşısına çıkacağı epeydir merakla bekleniyordu.

Hepsi bir döneme damgasını vurmuş, yetmişli yılların çok sevilmiş 10 şarkısının “Remix” versiyonları, şarkıların orijinal plak kayıtları kullanılarak yapıldı. Örneği çok sık görülmeyen bu zor ve zahmetli çalışmanın sonucunda herkesin çok iyi bildiği o eski şarkılar, yepyeni bir hale büründü.
Yasemin Kumral’dan “Bim Bam Bom”, Funda’dan “Affetmem”, Füsun Önal’dan ‘’Oh Olsun’’, Güzin ile Baha’dan “Gençlik Başımda Duman”, Seyyal Taner’den “Son Verdim Kalbimin İşine”, Nil Burak’tan ‘’Birisine Birisine’’ gibi çok eğlenceli yetmişli yılların şarkıları, orijinal vokal kayıtları bozulmadan, bu albümle bugünün temposunu yakalıyorlar.

Çiğdem Talu-Melih Kibar klasiği Rezzan Yücel’den ‘’Bu Gece’’, Fikret Şeneş’in etkileyici sözleriyle “Taşbebek” Gönül Yazar’dan ‘’Özlediğim Sevgili’’, bir marş gibi ezbere bilinen Uğur Akdora’dan “Hayırdır İnşallah” (Neler Oluyor Hayatta)’ın R&B versiyonu, ve Sezen Aksu’nun çok az bilinen “Gelen Gideni Aratır” adlı şarkısının yüksek tempolu “Remix”i albümün sürprizlerinden sadece birkaç tanesi.

“Bir Zamanlar Remix” albümünün prodüktörü yıllardır Radyo D’de yaptığı programlarla kayıp şarkıları gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Plak kayıtları Hakan Eren’in arşivinden alındı ve değişik albüm kapak tasarımı ise Özlem Semiz’e ait.
Albümü diskçalarınıza yerleştirin ve dans etmeye, eğlenmeye başlayın. Dinlerken kendinizi eski şarkılar çalınan bir partinin içinde bulacak ve parti bitsin istemeyeceksiniz. Geçmişe, eski güzel günlere yapacağınız yolculuk da cabası.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe