EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

17 Mart 2009 Salı

NEM'DEN KRİSTALİZE SESLER


İlk albümleri “Güneşte Yalnız” ile pop-rock tarzında iddialı bir çıkış yapan nem, 2.stüdyo albümleri “K R İ S T A L İ Z E” ile Mart başında müzik marketlerde yerini aldı. Bir yıllık stüdyo çalışmasının ardından “K R İ S T A L İ Z E”yi dinleyicilieri ile buluşturan nem, ilk albümlerindeki müzikal tarzı aynı referanslara bağlı kalarak geliştirirken, doğal hayat, insan ve teknoloji temalarına müzikal vurgu yapıyor. Albüm hazırlığı ile eş zamanlı çektikleri ilk klip şarkısı “Gölgeler Kırılırken” in görmüş olduğu ilgi nem’in bir kez daha hayranlarının kalbini çaldığına işaret ediyor.
2006 yılında yayımlanan albümleri “Güneşte Yalnız” ile saygın müzik eleştirmenlerinin olduğu kadar dinleyicinin de beğenesini toplamayı başaran nem grubu, 2. stüdyo albümleri “K R İ S T A L İ Z E” ile geri döndü.
Kayıtlarına 2008 yılının ilk günlerinde başlayan ve 1 yıllık kayıt sürecinin ardından oluşan “K R İ S T A L İ Z E” albümünde yer alan 11 şarkının tüm besteleri nem grubuna, şarkı sözleri ise grubun solisti Hakan Özlücan’a ait.
09 Mart 2009 tarihinde müzik marketlerde satışa sunulan “K R İ S T A L İ Z E”de ilk albüme oranla daha tempolu ve fütüristik alt yapılar kullanan nem, hayat, insan ve teknoloji gibi konulara dikkat çekerken,kozmik temaları duygusal melodilerle işliyor.
“K R İ S T A L İ Z E” albümünde çıkış ve ilk klip şarkısı olarak belirlenen “Gölgeler Kırılırken”in yanı sıra, Federico Garcia Lorca’nın ünlü “Clamor” şiirinin adaptasyonu olan ve daha önce Mahir Günşıray öncülüğünde A.K.M.’de düzenlenen Lorca Divanın'da seslendirilen “Yas Çanları” ve dünyamızın hassas ekolojik dengesine dikkat çeken “Gezegen” gibi şarkılar albümde yer alıyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe