EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

27 Mart 2009 Cuma

MUSA GÖÇMEN ''SESSİZ ŞARKI''Orkestral ve oda müziği için yazdığı eserlerde, Türk Müziği motiflerimizi kendi üslubu ile işleyip ülkemizi yurt dışındaki çeşitli festivallerde temsil eden Musa Göçmen, uzun bir aradan sonra tekrar sevenleri ile buluşacağı “Sessiz Şarkı” adlı albümünün çalışmalarını tamamladı. 2009 yılında Avrupa turnesinde, birçok resitaller verecek olan Musa Göçmen, turne öncesi muhteşem bir albümle karşımıza çıkıyor. Rec by saatchi etiketiyle çıkacak olan bu albümde enstrümantal on şarkı bulunuyor. Aynı zamanda eski bestelerindeki melodilerin yeni düzenlemesini de bu albümde dinleyebileceksiniz.Göçmen sessiz sedasız albüm ve konser çalışmalarını sürdürürken hep o ilginç hayat hikâyesi ile akıllarda yer ediniyor. Hayat dizginlerini kendi ellerine almaya karar verdiği an kendi isteğiyle ayrılıyor askerlik mesleğinden ve kışlada başlayan müzik hayatını bir anda sahnelerde yaşamaya başlıyor besteci ve orkestra şefi olarak. İlk müzik eğitimini TSK Mızıka Okulunda alıyor ve daha müzikle ilk tanıştığı dönemlerde beste yapmaya başlıyor. Ama onun gönlünde sadece bando müziği yatmamaktadır. Her alanda beste yapar. Bu çabaları sonucunda başta Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası olmak üzere hemen hemen tüm orkestralar çaldı eserlerini. Albümler yapar. Ercan Saatçi prodüktörlüğünde DMC etiketiyle çıkmış olan “The End” ,“The Age” adlı iki albümüyle de adından söz ettirmişti.Göçmen’in aldığı ödüller arasında en anlamlısı; 5. Nejat Eczacıbaşı Ulusal Beste yarışmasında 3.lük ödülü. Çünkü onun müzik çizgisini oluşturan “ özünü kendi kültüründen alan, Çağdaş Senfonik Türk Müziği” o başarı ile tescilleniyor.
Şimdilerde Kanada Sol Müzik desteğiyle kendi adına kurulan GOCSO – Göçmen Senfoni orkestrası ile Avrupa turnesine çıkma hazırlığında. Göçmen Senfoni Orkestrası, bünyesinde Jose Carreras, Andrea Bocelli gibi dünyaca ünlü isimleri barındıran yapımcı desteğiyle ülkemizde ilk isme oluşturulmuş özel teşebbüs senfoni orkestra olma özelliğini taşıyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe