EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

4 Mart 2009 Çarşamba

ALBÜM KRİTİK : '' MÜSLÜM GÜRSES-SANDIK''


Müslüm Gürses Pasaj Müzik etiketiyle yayımladığı ikinci albümü ''Sandık'' ile müzik marketlerdeki yerini aldı..Sadece arabesk müzik takipçilerini değil tüm müzik severleri yakalamayı başaran albümde Müslüm Gürses'in sesinden pek çok klasik şarkıyı dinleme olanağı buluyorsunuz..
Albümün açılışı aynı zamanda ilk klibi bir Kenan Doğulu şarkısı oluyor..''Tutamıyorum Zamanı''...
Diğer şarkılara oranla en ''yeni'' şarkı da zaten bu..
Albümü baştan sona dinlediğimde bende en çok iz bırakan ve tekrar tekrar dinlememe sebep olan şarkı ise Rıfat Şanlıel imzası taşıyan ''İtirazım Var''..Sanatçının yorumuyla adeta bütünleşen şarkı kısa sürede adından söz ettirmeyi de başardı..
‘’Sandık’’ta yer alan iki şarkıda ise Sezen Aksu imzasına rastlıyoruz..Birisi Ayşegül Aldinç yorumu ile tanıdığımız ‘’Sorma’’ diğeri ise ‘’Vazgeçtim’’..
Fikret Kızılıok’un muhteşem eseri ‘’Gönül’’ de Sandık’ta yer alan şarkılardan..Müslüm Gürses diğer şarkılarda olduğu gibi kendine has yorumunu bu şarkıya da lezzetle katmış..
Sandık için seçilmiş şarkılar kadar düzenlemelerde de aynı özeni görmek mümkün..Albümün düzenlemeleri Sunay Özgür,Ender Akay ve Emirhan Üçkardaş imzalarını taşıyor..
Albümü bütünüyle değerlendirmek gerekirse Müslüm Gürses’in bir önceki albümü ‘’Aşk Tesadüfleri Sever’’in izinden gidilmiş ve yine geniş yelpazeli bir dinleyici kitlesi hedef alınmış..Başarıya da ulaşılmış..Albümün satış grafiği ve dinleyiciden gelen tepkiler de bunu gösteriyor…
AHMET ERTEN/HAYAT MÜZİK/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe