EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

24 Ocak 2009 Cumartesi

AYÇA TEKİNDOR ,HAYAT MÜZİK'İN KONUK YAZARI OLDU! İŞTE AYÇA'NIN YAZISI : '' HEYECANLI BİR ŞEY''
İşte ilk köşe yazım. Çok heyecanlıyım. Öyle ki sırf bu yazıyı yazdığımdandır ki, iyi ki yeni bir single çıkarmışım diyorum. Bu vesileyle biraz da içimi dökecek olmanın huzuru içindeyim. Hep derler ya '' yazmak rahatlatır insanı diye ''. Aslında geçenlerde sevgili Meral Okay'dan duyduğum bir söz var ki hala etkisindeyim. ''İnsan canını acıtan şeyleri yazar''. Feci bir cümle bu aslında o kadar doğru ki.. Ben de arada kendi kendime birşeyler karalamaya başladım. Öyle bilgisayarda falan da değil yani bizzat kalemle elim ağrıyarak deftere yazıyorum. Yazdığımı öyle hissedebiliyorum. Aslında bu karalamalar hakikaten de beni üzen olaylardan ibaretti ta ki şu ana kadar.. Hepimizin hayatında dönüm noktaları var muhakkak. Hepimiz aynı dünyada ayrı hayatlar yaşamaktayız ama benzer duygular içinde olduğumuz da bir gerçek. Ayrı işlerde çalışıyor olsak da,ayrı şehirlerde yaşıyor olsak da belli değişimlerden geçiyoruz.Bazen yanlış kararlar verip üzülüyoruz,bazen de doğru kararlar almış olmanın mutluluğu içinde başarının tadına variyoruz. Beni bıraksanız saatlerce yazabilirim bu yönümü de yeni keşfettim. Geç kalmışım daha önce de yazıp içimi dökebilir,bir anlamda kendimle dertleşebilirmişim ama her işte bir hayır vardır kısmet bugüneymiş. Dedim ya bazen doğru bazen yanlış kararlar olayı.. Doğru zamanda doğru yerde olmak falan. Kesinlikle inanıyorum. Bir de ilahi adalete inanıyorum tabi ki. Yaşadıkça daha da çok inanıyorum. Uzun zamandır ortalarda yoktum farkındasınızdır herhalde. Zor bir dönemden geçtim bir nevi sınav dizisi. O nedenledir ki böyle felsefik bir giriş yapmayı uygun gördüm yani. Artık normale dönebilirim! Bir döndüm pir döndüm canlarımmm. Sizi özledim tabi ki. Bu ara biraz da iyi geldi bana laf aramızda. Bazı değerlerin farkına vardım,kendimi dinledim,güçlendim. Şimdi çok daha sağlam basıyor ayaklarım yere. Titrete titrete bastığım yerleri gümbür gümbür ortalığı yıkmaya geliyorum ona göre!

Dünya felaket halde sürekli felaket haberleri insanlığın son noktası bu herhalde dediğimiz olaylar,içimizin almadığı haberler,''onları da Allah yarattı bizi de,onlara da bir beyin ve kalp verdi bize de..'' diye düşündüğümüz akıl almaz insan manzaraları.. Veeee tabi ki dev bir ekonomik kriz canavarı. Durduk durduk cesarete bakın ki şu zaman çıkıyoruz piyasaya. Tek amaç gülmeyi unutmuş olan topluluklara biraz da olsun katkı yapalım,onları eğlendirelim güldürelim. Benimle beraber kalbim temiz olduğundan mıdır nedir acayip bir ekip kuruldu bir anda. Aslında hiç planlı olmasa da.. Herkes hevesli sevgi dolu ve hakikaten de sadece sevdikleri ve istedikleri için yaptılar bu işi. Öyle ki ben bile onlarla inancımı taze tutmayı başardım.

İlk albümüm ''Yıkılıyo'' zamanından kalma bir huzur var içimde.Daha doğrusu inanmışlık var. Çok inanıyorum yaptığımız işin güzelliğine. Bizim işimiz aslında zordur. Evet her iş zor tabi ama bizimki gerçek anlamda.. Bu işin heyecanı başka. Hiç tanımadığınız bir sürü insan,gözleri sizin üzerinizde iyi gününüz de var kötüsü de belli etmemek zorundasınız. Kendi kendinize evde yaşayıp sorunlarınızı gözyaşları içinde,evden çıktığınız anda unutmak,iyi görünmek ve gülümsemek zorundasınız. Size her merhaba diyene karşılık vermek,sorulan sorulara cevap bulmak kimseyi kırmamak zorundasınız. Sahneden falan hiç bahsetmiyorum o bambaşka bir his. Heyecandan mutluluk mu stres mi yaşadığınızı bilemediğiniz.. Ben yeterince oturdum evimde. Evim benim sığınağım. Enerji depoladım gülümsemeye başladım ve şimdi bu ekiple EVET HAZIRIM!! Siz de hazır olun! Sözlerini ve müziklerini Murat Güneş'in yazdığı iki şarkı Bilmece ve Disco.. Düzenlemeler Emre Bayar'ın. Fotoğraflarımızı Murat Saygıner çekti,Stardium müzik yapım ailesinden de çok yakında piyasada olacak albümümüzün adı AYÇA. Bir tek bizim memlekette herhalde iki şarkıya single deniyor aslında double yani. İki şarkı da süpeeerrr. Umuyorum sizler de beğeneceksiniz. Bugünden itibaren radyolarda olan ilk şarkım Bilmece. Çok başka çok güzel nasıl anlatayım ki anlatılmaz yaşanır denilen türden bir heyecan var içimde. Dilerim bana yine bu fırsatı verirler de başka yazılar da yazarım. Farkettim ki yazacak bir dolu şey var ama abarttım galiba,artık bitirmem lazım. Sizi çok seviyorum her ne kadar tanımasam da sizin enerjinizle umut doluyorum. En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere... Ennnnn derin sevgilerimle.......

AYÇA
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe