EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

11 Ocak 2009 Pazar

FAİRUZ DERİN BULUT ''ARABESK''Senden Vazgeçmem, Acı Gerçekler, Sen Affetsen Ben Affetmem, Seni yakacaklar, Benim İçin Üzülme... Daha ilk notasında duyar duymaz tanıdığımız, bir döneme damgasını vurmuş o unutulmaz şarkılar... Hepsinin de ortak noktası sözlerinde Ali Tekintüre'nin imzasının olmaları.
Daha önce Türk arabesk müziğinin önemli seslerinden Bergen, Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, ve İbrahim Tatlıses gibi sanatçıların yorumladığı bu şarkılar Türk rock müziğinin sıradışı rock gruplarından biri olan Fairuz Derin Bulut tarafından yeniden yorumlanıyor. Rock-punk-reggae tarzında yeniden hayata geçen bu şarkılar bir dönemin dertlerini, acılarını çığlığa dönüştürerek dinleyenlere ulaşıyor. Fairuz Derin Bulut'un ikinci albümü olan 'Arabesk', Doublemoon etiketiyle Ocak ayının ilk haftasında raflardaki yerini alıyor. Bu proje ile birlikte böylece iki farklı kültür ve nesile ait sanatçı biraraya gelmiş oluyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe