EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

27 Aralık 2008 Cumartesi

MİNE'NİN GÜNÜ


Müzik dünyasına 90’ lı yıllarda adım atan Mine, uzun zamandır üzerinde çalıştığı maxi single’ ını Mess Production etiketiyle Ocak ayında çıkartmaya hazırlanıyor. Son dönemin en iyi elektro-pop çalışması olan projede sözü ve bestesi Mine'ye ait, dans müziği temaları taşıyan, house, elektro, elektro-pop türünde, enerjik soundlu 4 şarkı ile birlikte, sözü ve müziği yine sanatçıya ait olan “Madonna” adlı İngilizce bir de bonus track bulunuyor.Mine, bu şarkıyı Bedük ile düet yaparak dinleyenlerine hoş bir sürpriz hazırladı.Albüm yapmadığı dönemlerde ağırlıklı olarak sahnede dans eşliğinde Latin ve Jazz müziği icra eden Mine, dinlediği ve üretmek istediği müzik tarzının ise aslında elektro-pop müzik olduğunu söylüyor. Sanatçı, popüler piyasadan uzak kalmayı tercih ettiği süreyi geniş bir birikim oluşturmakla geçirdiğini ve besteler, sözler, müzik altyapıları ürettiğini belirtiyor. Bunun neticesinde ise, “nostaljik şarkılar” yerine, günümüzün sound’unu ve Mine’yi yansıtan yepyeni şarkılar hazırladı. “BENiM GÜNÜM” isimli maxi-single’ daki düzenlemelerin sahibi ise Aydın Tüfekçi, DJ. U.F.U.K., Mustafa Özşamlı, Gökhan Sürer, Genco Arı ve Kürşat Ülkü.
Albümün ilk videoklibi, “Benim Gunum” adlı parçaya çekildi, izlediğinizde heyecan duyacaksınız.
Mine hazırladığı dinamik sahne show’uyla da izleyenlerini büyülemeye hazırlanıyor…
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe