EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Kasım 2008 Çarşamba

İZLENME REKORLARI KIRAN PEK ÇOK DİZİYE MÜZİKLERİYLE HAYAT VEREN BAŞARILI MÜZİSYEN TOYGAR IŞIKLI AHMET ERTEN'LE HAYAT MÜZİK'TE..Özellikle son dönemlerde izlenme rekorları kıran bir bir çok dizinin müziklerinde aynı imzaya rastlıyoruz..Toygar Işıklı... Son olarak da Dudaktan Kalbe dizisinin müziklerinden oluşan albümünzle müzik marketlerde yerinizi aldınız..Dizi-film müziği projeleri serüveni nasıl başladı,bahseder misiniz ?

2003 YILI SONLARINDA SHOW TV’DE YAYINLANAN “GECE YÜRÜYÜŞÜ” DİZİSİNİN MÜZİKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİM İLK PROJEYDİ... DİZİ MÜZİKLERİ YAPAN ARKADAŞLARIM YOĞUNLUKLARINDAN DOLAYI BU PROJEYİ BANA YÖNLENDİRDİLER VE ARKASINDAN BİRKAÇ DİZİ DAHA GELDİ. FAKAT MÜZİKAL OLARAK KENDİMİ TAM ANLAMIYLA TANITMA ŞANSINI YAPRAK DÖKÜMÜ DİZİSİYLE YAKALADIM.ŞU ANDA ALBÜMÜ YENİ ÇIKAN DUDAKTAN KALBE VE GEÇEN YIL YAYINLANAN MENEKŞE İLE HALİL DİZİLERİ İLE BİRLİKTE DE ARTIK DİZİ MÜZİĞİ PİYASASINDA SAĞLAM DİYEBİLECEĞİMİZ BİR YER EDİNDİM...ŞU ANDA DA DUDAKTAN KALBE VE YAPRAK DÖKÜMÜ İLE BERABER AŞK-I MEMNU DİZİSİNİN MÜZİKLERİNİ YAPMAYA DEVAM EDİYORUM...2005 YILINDA ALTIN PORTAKALDA EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ ALAN “TÜREV” VE 2007 YILINDA TURKMAX İÇİN ÇEKİLEN “ HOŞÇAKAL GÜZİN” İSİMLİ FİLMLERİN MÜZİKLERİNİ YAPTIM...

Bu kadar çok dizinin filmin müziklerine imza atmak yeterince zamanınızı alıyordur..Bütün bu dizi-filmleri aynı zamanda izlemek takip etmek gibi bir imkanınız oluyor mu?

AÇIKÇASI ÇOK VAKİT BULAMIYORUM AMA FIRSAT BULDUKÇA İZLİYORUM...ZATEN DİZİLERİN BÜTÜN MÜZİKLERİNİ DİZİYE BEN YERLEŞTİRDİĞİM İÇİN TELEVİZYONDA YAYINLANMADAN ÖNCE FAZLACA İZLEMİŞ OLUYORUM...BELKİ BAZI SAHNELER. ONLARCA KEZ İZLİYORUM Kİ DOĞRU MÜZİĞİ YERLEŞTİREBİLEYİM.

Şu anda yayınlanan 3 dizinin müziklerini yapıyorsunuz ve karakteristik bir tarzınız var..Belki bundan sonra adınızı duymadan size ait olduğunu anlayabileceğiz yaptığınız müziğin..Bu sizce olumlu mu olumsuz bir durum mu?

KESİNLİKLE OLUMLU.ÖRNEĞİN BU SEZON AŞK-I MEMNU DİZİSİNİN TANITIMLARI DÖNDÜĞÜNDE HERKES “BU TOYGAR IŞIKLI” DEMİŞTİ....BANA GELEN MESAJLARDA KESINLIKLE BENIM YAPTIĞIMIN BELLİ OLDUĞU SÖYLENİYORDU.BU MÜZİSYENİN KİŞİLİĞİDİR,MÜZİKAL KARAKTERİDİR.İŞTE O YÜZDEN OLUMLU..BAZEN BİRBRLERİNE BENZEME GİBİ HİSSEDİLEBİLİR.DİKKATLİ DİNLENDİĞİNDE TAMAMEN AYRI MELODİLER OLDUĞU VE HİSSEDİLENİN MÜZİKAL TAVIR OLDUĞU NET OLARAK GÖRÜLECEKTİR

Bir röportajınızda ''Yaptığım şarkıya göre sahne çekebiliyorlar'' gibi bir ifade kullanmışsınız..Bunun farkında olmak,hissetmek nasıl bir duygu?

TABİ Kİ ÇOK GÜZEL BİR DUYGU.SİZİN VARETTİĞİNİZ MELODİLER GÖRÜNTÜLERİN KURGUSUNA HAYAT VERİYOR VE BUNU YAPAN SİZİN NOTALARINIZ.BİR MÜZİSYEN İÇİN DAHA GÜZELİ OLAMAZ HERHALDE.

Müzik sektörünün mp3 ve korsan sebebiyle ciddi yaralar alması çok sayıda albüm projesinin ertelenmesine,neden oldu..Ya da satış anlamında büyük hüsranlar yaşandı..Dizi -film müzikleri yapmaksa bugünlerde daha mantıklı gibi gözüküyor..En azından maddi anlamda.Siz konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?

EVET. MÜZİK SEKTÖRÜ CİDDİ ŞEKİLDE YARA ALMIŞ DURUMDA.DOLAYISI İLE ÜRETEN İNSANLAR ALBÜMLERE BESTE VEREMİYORLAR,ARANJE YAPAMIYORLAR,DOLAYISI İLE DE PARA KAZANAMIYORLAR..DİZİ SEKTÖRÜNDE İSE, EĞER YAPTIĞINIZ İŞ BAŞARILI OLDUYSA SÜREKLİ BİR MADDİ GETİRİSİ OLUYOR VE MÜZİSYEN İÇİN ÖNEMLİ BİR ALAN OLUŞTURUYOR..


Bütün bu soundrack çalışmaları dışında Toygar Işıklı karşımıza farklı bir proje ile çıkacak mı?Belki farklı tarzda ve konseptte hazırlanmış bir albüm mesela..?

SOLO ALBÜM HAZIRLIKLARIM VAR AMA VAKIT YOKLUĞUNDAN ÜZERİNDE ÇALIŞMA ŞANSI BULAMIYORUM...2009 SONUNA DOĞRU PLANLIYORUM...ŞARKILARIN BAZILARI YİNE DİZİLERDE DE DUYMAYA ALIŞTIĞINIZ TARZDA OLACAK FAKAT BELLI BİR BÖLÜMÜ DAHA POPROCK SOUNDLU PARÇALARDAN OLUŞACAK.


Bir müzisyen olarak kimleri dinlemekten keyif alırsınız?Türkiye'de başarılı bulduğunuz takip ettiğiniz yeni nesil sanatçılarını öğrenebilir miyiz?

BEN BİR QUEEN FANIYIM...BÜTÜN ALBÜMLERİ, PLAKLARI ELİMDE MEVCUT VE DİNLEMEKTEN HİÇBİR ZAMAN BIKMAYACAĞIM..STING,BRYAN ADAMS,AZIZA MUSTAFA ZADEH ILK AKLIMA GELEN SEVDİGİM İSİMLER...TÜRKİYEDEN İSE ŞEBNEM FERAH EN BEĞENDİĞİM MÜZİSYEN.AYRICA, FAHİR ATAKOĞLU,BÜLENT ORTAÇGİL,ERKAN OĞUR ÇOK DİNLEDİĞİM MÜZİSYENLERDİR.


Bildiğim kadarıyla bir dönem Müjdat Gezen Sanat Merkezinde ders veriyordunuz?Halen devam ediyor mu söz konusu çalışmalarınız?

HAYIR.2 SENE SÜRDÜ SONRA DEVAM EDEMEDİM.


Dudaktan Kalbe adlı dizide Hüseyin Kenan ve Lamia aşkını milyonlar izliyor..Siz de etkileniyor musunuz müziğini yaptığınız dizideki bu aşktan?

HÜSEYİN KENAN’IN MÜZİSYEN OLUŞU VE ONUN BESTELİYOR GÖRÜNDÜĞÜ ESERLERİ ASLINDA BENİM BESTELİYOR OLMAM DOLAYISI İLE ONUN DUYDUĞU AŞKA TABİİKİ ADAPTE OLMAM GEREKİYOR AMA BU BİR DİZİ İZLEYİCİSİ GİBİ DEĞİL TABİİKİ DAHA PROFESYONEL BİR MANTIK VAR İŞİN İÇİNDE.....

Toygar Işıklı için aşk ne ifade ediyor peki?

BİR ADIM İLERİ GİDERSENİZ NEFRETE DÖNÜŞEBİLECEK OLAN MUHTEŞEM DUYGU...

Birçok konuda eşinizle fikir alışverişinde bulunduğunuz hatta işinizle ilgili kararsız kaldığınız noktalarda eşinizden yardım istediğinizi duyduk..Peki eşinize yazdığınız bir şarkınız yok mu?

ÇOK VAR AMA ONLARI HENÜZ KİMSE DUYMADI SOLO ALBÜMÜMDE ONLARDAN BAZILARI DA YER ALACAK...KENDİSİ DE BELLİ BİR DÖNEM MÜZİK EĞİTİMİ ALDIĞI İÇİN BANA KATKISI GERÇEKTEN ÇOK BÜYÜK...

Yakın dönem için planlanmış ve imzanızı taşıyacak yeni film yada dizi projeleri var mı?

BİRKAÇ FİLM PROJESİ VAR AMA 2009 SONLARINA DOĞRU GERÇEKLEŞTİRME PLANLARI VAR.ŞUBAT AYIN DA DA “EZEL’İN OYUNU” İSİMLİ DİZİNİN MÜZİKLERİNİ YAPACAĞIM

Hayat Müzik Platformunun konuğu olduğunuz için teşekkür ediyoruz..Yeni albümünüzle ilgili söylemek istediğiniz son cümlelerinizi alabilir miyiz?

BEN TEŞEKKÜR EDERİM.DUDAKTAN KALBE ALBÜMÜ BENİM İÇİN GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ .SOUNDTRACKLER BİR MÜZİSYENİN İMZASI DEMEKTİR.BEN DE İYİ BİR İMZA PEŞİNDEYİM VE ALBÜMÜ ALIP DİNLEYENLERİN HİÇ PİŞMAN OLMAYACAKLARINDAN EMİNİM ÇÜNKÜ YAPTIĞIM İŞE GÜVENİYORUM....
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe