EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Kasım 2008 Çarşamba

''İSTANBUL BANA DAR'' İSİMLİ ALBÜMÜ VE AYNI ZAMANDA ''BABA OCAĞI'' DİZİSİYLE DİKKAT ÇEKEN SELİM GÜLGÖREN ,AHMET ERTEN'LE HAYAT MÜZİK'İN KONUĞU OLDU!


İlk albümünüz ''İstanbul Bana Dar'' ile geçtiğimiz günlerde müzik marketlerde yerini aldı..5 şarkı ve üç versiyonla birlikte toplam 8 parçadan oluşan albümüzde hem söz yazarı-besteci hem de aranjör olarak imzalarınıza rastlıyoruz..Albümünüzü sizden dinleyebilir miyiz biraz?

Albüm 5 şarkı ve 3 remix ‘den oluşuyor.Bunun nedeni ise diziye hazırlamış olduğum Sound track parçalar ve dizi çekimleri yoğunluğundan dolayı ancak 5 parça hazırlayabildim.Düzenlemeleri yine kendim yaptım ama İstanbul’da elim kolum ayağım olan Memethan Dişbulak ben Muğla çekimlerindeyken çok yardımcı oldu..

Genellikle albüm yapan sanatçıları ilerleyen dönemlerde dizilerde görmeye alışkınız..Siz ise dizi ile birlikte şarkılarınızı tanıtma imkanı buldunuz..Akabinde de albüm ile dinleyici ile buluştunuz..Baba Ocağı dizisine dahil olma sürecinizden bahseder misiniz?

Evet ben diziyi yapan yapım şirketine aslında dizi müzikleri anlaşması yapmaya gittiğimde Senaristler ve yönetmenimiz Mustafa Şevki Doğan diziye o sırada şarkıcıyı oynayacak birini arıyorlardı hatta ünlü şarkıcılardan birileri de vardı aralarında ama yönetmenimiz ünlü şarkıcı oynatma yerine ünlü olmayan gerçek bir şarkıcıyı oynatmak istiyordu.yani stüdyodan aldılar beni çekimlere attılar .Mustafa Abi benim için çok önemli bir yönetmen olduğu için sesimi çıkarmadan başladım işe ve şarkılarımı ilk tanıtma fırsatı buldum …

Böyle bir diziye dahil olmadan önce albüm hazırlıklığı hangi aşamadaydı? Ve Baba Ocağı albüme nasıl bir ivme kazandırdı?

Ben reklam müzikleri yapıyordum tek amacım iyi bir film yada dizi müziğinde ismimi duyurmaktı.Malum reklam müziklerinde ismimi duyuramıyordum .tam bir dizi müziği anlaşması yaptım,ama dizide de kendimi buldum .dizi o kadar çok şeyi kattı ki ,şarkılarımı ilk doğru düzgün dinletme fırsatı buldum. insanlar ilk şarkılarımı dizide dinleyip sevdiler.

İlk klibiniz Teoman Topçu yönetmenliğinde albümün isim şarkısına çekildi..İkinci klip şarkısı ne zaman hangi şarkıya gelecek?

Bunu zaman belirleyecek ama ikinci klibimide Teoman ağabeyle çalışmak istiyorum.

Söz yazarı ve besteci yönünüz de var..Albüm dışında farklı isimlerden şarkılarınızı dinleyebilecek miyiz?Bu alana yönelik çalışmalarınız var mı?

Çok yakında Semra Dündar yeni bir isim çıkıyor. Komple albümün aranjörlüğü bana ait .1 -2 yeni çıkacak albümde de sürpriz isimlerde duyacaksınız..bu arada dizini yönetmeni Mustafa Abi Mart ayında Beyaz Güvercin adlı filmin çekimlerine başlıyor ve filmin müziklerini de ben yapıyorum.

Hem dizi için sette ayırdığınız zaman hem de albüm çalışmaları ve promosyon döneminin yoğunluğundan yorgun düşmüyor musunuz?Şikayet ettiğiniz olmuyor mu?

Şükürler olsun boş boş barlarda 50 milyon için sabahlara kadar çalıştığımı bildiğim için şimdi her şeye şükrediyorum.

Selim Gülgören'in en beğendiği ,dinlediği müzisyenler kimler?

Her şey her tarz müzik inanın bana bir şeyler katıyor. O yüzden herhangi bir isim veremem

Önümüzdeki albümlerinizde birlikte çalışmak istediğiniz,belki aynı sahneyi paylaşmak istediğiniz , sizin için özel bir isim var mı?

Sezen Aksu aşığım diyebilirim : )

İnternetle aranız nasıl peki..?Adınıza çok sayıda fan sitesi ve facebook profili açılmış durumda..İrtibatta mısınız dinleyicilerinizle ?Size nasıl ulaşabilirler,buradan da iletmiş olalım..
Benim adıma internette birçok isim çıkıyor menajeriyim diye ben Selim’im diye,hiç bir alakası yoktur.Tamamen benimle ilgili doğruları Seyhan müzikten takip edebilirsiniz.Ve Babil menajerlikten..

Bundan sonra kariyerinizle ilgili kafanızda şekillenen yeni plan ve projelerinizi öğrenebilir miyiz?

Tek amacım film müziklerinde adımı duyurmak aslında tek hedefim ülkemde çok iyi bir aranjör olmak daha çok yolun başındayım .inşallah Allah yolumu açık eder..

Hayat Müzik platformunun konuğu olduğunuz için teşekkür ediyoruz...Son olarak takipçilerimize ve dinleyicilerinize neler söylemek istersiniz?

Hep yanımda olun hep bana destek olun, sizleri çok seviyorum ..
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe