EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

6 Kasım 2008 Perşembe

GÜNCE KORAL YEPYENİ ALBÜMÜ ''SU'' İLE DİNLEYİCİ İLE BULUŞTU..ALBÜMÜN İLK RÖPORTAJINI MÜZİKRAM DERGİSİ'NDE AHMET ERTEN'LE HAYAT MÜZİK İÇİN VERDİ..

Kariyerinin üçüncü albümü ile müzik severlerle buluşan Günce ''SU'' ile iddiasını sürdürmeye devam ediyor...Sezen Aksu imzalı ''Nezaket'' adlı şarkısıyla dikkat çeken genç şarkıcı yeni albümünün ilk röportajını Müzikram Dergisi'nde Ahmet Erten'le Hayat Müzik'e verdi..Sorularımızı tüm içtenliğiyle yanıtladı...Hayat Müzik'te ''Su'' gibi bir Günce....

Günce kariyerinin üçüncü prodüksiyonu ''Su'' 14 Ekim itibariyle müzik severlerle buluştu.. Albümde Sezen Aksu, İsra Gülümser, Jeff Coplan gibi önemli söz yazarı ve bestecilerle çalıştınız... Güçlü,kendinden emin bir Günce albümüyle karşı karşıyayız.. Albümü öncelikle sizden dinleyelim..''Su'' nasıl oluştu, neler ifade ediyor Sizin için?

BU ALBÜMÜN BENİM İÇİN DİĞER ALBÜMLERDEN EN BELİRGİN FARKI,TAMAMI İLE MÜZİKAL HATLARININ BENİM İSTEĞİM DOĞRULTUDA ÇİZİLMİŞ OLMASI.DAHA ÖNCEKİ ALBÜMLERİMDEN DAHA AKUSTİK BİR ANLAYIŞLA TAMAMLANMIŞ,BESTE,SÖZ VE ARANJELER BU MANTIKLA SEÇİLMİŞTİR.KISACA MÜZİK PRODÜKTÖRLÜĞÜ BANA AİT İLK ALBÜMÜM...AÇIKCASI BENİM UZUN ZAMANDIR MÜZİKAL ANLAMDA İSTEDİĞİM HERŞEYİ ÖZGÜRCE YANSITTIĞIMI DÜŞÜNDÜĞÜM BİR PROJE. SAUND ANLAMINDA ÇOK FARKLI BİR GÜNCE KORAL İLE KARŞILACAKSINIZ.KISACA SANIRIM DAHA OLGUN VE DAHA BEN:)

Albümlerinizi bugüne kadar ''Günce'' olarak yayımlarken ''Su'' albümü ile artık soyadınızı da kullanmaya başladınız.''Günce Koral'' imzası ile buluştu yeni albümünüz.. Neden böyle bir karar aldınız?

2003 'TE İLK ALBÜMÜM ÇIKTIĞINDA,OZAMAN ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETİN VERMİŞ OLDUĞU BİR KARARDI SOYADIMIN KULLANILMAMASI.2. ALBÜMÜMDE İSE ARTIK BU ŞEKİLDE TANINDIĞIMDAN ERKEN VE RİSKLİ BİR KARAR OLACAĞI İÇİN CESARET EDEMEMİŞTİM.AMA BU SON ALBÜMDE,DİNLEYİCİLER ÇOK FARKLI BİR GÜNCE SAUNDU İLE KARŞILAŞACAKLARI İÇİN BENDEKİ BU DEĞİŞİMİ TAMAMLAYACAĞINI DÜŞÜNEREK SOYADIMI KULLANMAMIN TAM VAKTİ DEDİM.UZUN SÜREDİR BENİ RAHATSIZ EDEN BİR DURUMDU VE BÖYLESİ DAHA DOĞRU DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

Neden ''Su'' diye sormadan geçemeyeceğim..Çünkü albümde yer alan şarkılardan biri değil ''Su''..Bir özelliği,anlamı olmalı...

ÇÜNKÜ SU GİBİ BİR ALBÜM:)


Albümün çıkış şarkısı sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan ''Nezaket''.. Bu şarkı bir süre önce magazin basınında gündemi meşgul etmiş ve Tarkan'ın albümünde olması beklenen bir şarkı.. Nasıl dahil oldu albüme ''Nezaket ''?

BEN SEZEN AKSU'NUN BANA UĞUR GETİRDİĞİNE İNANIYORUM.ONA OLAN HAYRANLIĞIM BİR YANA,BANA 2 ALBÜMDÜR VERDİĞİ DESTEK İÇİN ONA MİNNETARIM VE BUNU SÖYLEMEDEN GEÇEMEYECEĞİM:)NEZAKET'E GELİNCE;SEZEN HANIM BANA REPERTUAR AŞAMASINDA 2 ŞARKI DİNLETTİ VE BEN BU İKİ ŞARKIYI DA ÇOK BEĞENDİM. HANGİSİNİ SÖYLEYECEĞİME KARAR VEREMEDİĞİM İÇİN ONDAN SEÇMESİNİ RİCA ETTİM.O DA BANA 'NEZAKET'İ OKU DED İ.VE GERÇEKTEN BUKADAR GÜZEL BİR SEZEN AKSU ŞARKISINI YORUMLADIĞIM İÇİN ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM KENDİMİ!

Sezen Aksu'dan konu açılmışken aklıma ''Güllerim Soldu'' klibinizin sonuna eklediğiniz bir dipnot geldi..' 'Aşkın önünde eğildiği tek kadın: Sezen Aksu'' gibi bir ifadeye yer vermiştiniz... Neler ifade ediyor sizin için Sezen Aksu?

AŞKIN TESLİM OLDUĞU TEK KADIN DEMİŞTİM.ÇÜNKÜ BENCE AŞK,ONUN KALEMİNE TESLİM OLUYOR.BENİM İÇİN NE İFADE ETTİĞİNE GELİNCE DE KISACA:BU MESLEĞİ SEÇMEMDEKİ EN BÜYÜK NEDENLERDEN BİRİ,ONA OLAN HAYRANLIĞIMDIR...

''Su'' ile beraber imajınızın da yenilenmiş tazelenmiş...Şarkılarla birlikte tamamen yenilenmiş bir Günce Koral gördük...İmajla ilgili kimlerlerle çalıştınız ?

GÖRÜNTÜMÜN GENEL HATLARINA HER ZAMAN KENDİM KARAR VERDİM,ÇÜNKÜ SONRADAN GİYDİRME İMAJLARIN İNSANIN DOĞALLIĞINI KAYBETTİRDİĞİNE VE SAMİMİ DURMADIĞINA İNANIYORUM.FAKAT BU ALBÜMDEKİ KIYAFETLERİMİN SEÇİMİNİ ÇOK BAŞARILI BİR STYLİNG OLAN MEHLİKA AYDOĞAN'A BIRAKTIM.İYİ Kİ DE ÖYLE OLDU.ÇIKAN SONUÇTAN ÇOK MEMNUNUM:)

Konservatuar mezunu bir sanatçı olarak okullu-alaylı tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yaptığınız işte eğitimin gerekliliği hangi noktalarda öne çıkıyor Sizce?

BEN BİR KONSERVATUVAR MEZUNU DA OLSAM,BİZİM İŞİMİZDE EĞİTİMDEN ÇOK YETENEĞİN KONUŞTUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.YANİ EĞER AKADEMİK BİR KARİYER YAPMAK İSTİYORSANIZ TABİ Kİ BİR EĞİTİM ALMALISINIZ,HER DALDA OLDUĞU GİBİ.AMA İYİ ŞARKI SÖYLEMEK,GÜZEL ŞARKILAR YAZMAK VE İYİ BİR YORUMCU OLABİLMEK TÜM BUNLAR İÇİN EĞİTİMDEN ÖNCE YETENEK GEREKLİ.VE BUNA ÇOK ÖRNEK VAR BİLİYORSUN..

Aynı zamanda sanatçı bir aileden geliyorsunuz.. Müziğe bakışınızda ya da kariyerinizde bu durumun Size ne gibi katkıları oldu ?.. Büyük bir şans olsa gerek..

EVET ÇOK BÜYÜK BİR ŞANS.ZATEN AİLEM SANATÇI OLMASA BELKİ DE KONSERVATUVARA YÖNELMEZDİM YA DA Bİ ŞEKİLDE BU DENLİ MÜZİĞİN İÇİNDE BULMAZDIM KENDİMİ.İYİ MÜZİK DİNLEMEYİ,SEÇEBİLMEYİ VE YETENEĞİMİ ONLARA BORÇLUYUM:)

Bugüne kadar magazinsel anlamda hiç bir skandala ya da olumsuz habere konu olmadınız..Hep şarkılarıyla,duruşuyla dinleyici tarafından bilinen bir isimsiniz..Bu kadar büyük bir kargaşa içinde bazı değerleri korumak zaman zaman zor olabiliyor mu ?

BEN O KARGAŞAYA HİÇ BİR ZAMAN BULAŞMADAN,AĞIR AMA EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEYİ KENDİME HEDEF KOYDUM.BENİM BEKLENTİLERİM ASLA SABIRSIZ DEĞİL:) UZUN VADEDE AMA KALICI BİR KARİYERE SAHİP OLMAK,KENDİMLE YARIŞMAK VE İYİ MÜZİK YAPMAK İSTİYORUM.BUNLAR OLMADAN MEDYADA NE İŞİM OLABİLİRKİ:)

Son zamanlarda röportaj yaptığım sanatçılar müzik endüstirisi ile ilgili hayli endişeliler...Hatta bir çoğu artık albümlerini ya da yeni şarkılarını single mantığı ile internetten dinleyici ile buluşturuyorlar..Siz nasıl bakıyorsunuz müzik endüstrisindeki değişime..

ARTIK YAPIMCI YA DA PLAK ŞİRKETİ OLMAK ÇOK BÜYÜK BİR RİSK HALİNE GELDİ.HERŞEYİN DİGİTAL ORTAMA KAYMASI NE KADAR SAMİMİ O TARTIŞILIR.BİR KERE HER ŞEY BİR YANA, BEN SEVDİĞİM BİR SANATÇININ ALBÜMÜNÜ KOLEKSİYONAL OLARAK ALMAK İSTERİM.EMEĞİN SADECE SANAL ORTAMDA DİNLEYİCİ İLE BULUŞMASI BANA ÇOK DA İÇTEN GELMİYOR.GİDİŞAT BENİ DE BU İŞE EMEK VEREN HERKES GİBİ ENDİŞELENDİRİYOR.

Müzik çalışmalarınız dışında Sizi heyecalandıran, yapmayı planladığınız farklı çalışmalar var mı.. Belki oyunculuk hatta müzikal projesi gibi...

OLMAZ MI:)BEN KONSERVATUVAR ARP BÖLÜMÜ MEZUNUYUM VE MUTLAKA BİR ARP ALBÜMÜ YAPMAK İSTİYORUM.SADECE BENİM BESTELERİMDEN OLUŞAN VE TAMAMİ İLE ENSTURMANTEL BİR ALBÜM.EN KISA ZAMANDA BUNU HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUM.OYUNCULUK VE MÜZİKAL İÇİN İSE,DOĞRU YERDE, DOĞRU ZAMANDA VE DOĞRU BİR EKİP İLE OLURSA:)

Bu keyifli röportaj için teşekkür ediyoruz size..''Su''Müzikram Dergisi okurlarına neler söylemek istersiniz son olarak ?

BEN TEŞEKKÜR EDERİM,GERÇEKTEN SAMİMİ VE KEYİFLİ BİR SOHBET OLDU..AYRICA TÜM MÜZİKRAM DERGİSİ OKURLARINADA TEŞEKKÜR EDİYORUM VE SON OLARAK; MP3 İNDİRMEMELERİNİ, SEKTÖRÜN AYAKTA KALMASI İÇİN ONLARINDA DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU BİLMELERİNİ İSTİYORUM.....


Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe