EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

15 Kasım 2008 Cumartesi

GEVENDE DANİMARKA VE HOLLANDA'DA..


Türkiye’de yaptıkları müzikle her geçen gün daha fazla ilgi gören Gevende yurtdışında da ilgi ile karşılanıyor. Grup 29 Kasım’da Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da, dünya müzikleri alanında konserlere ev sahipliği yapan Global CPH’de ve Kopenhag konserinin hemen ardından 30 Kasım’da Hollanda’nın Enschede kentinde düzenlenen Viva Fiesta Festivali’nde birer konser verecek. Eleştirmenlerin müziklerini “folk-rock” ya da “psychedelic folk” olarak tanımladıkları Gevende, şarkılarında hiç bir yere ait olmayan, doğaçlama ve böylece herkesin kendi diline, kendi dünyasına dair bir şeyler bulabildiği uydurma bir dil kullanıyor. Dinledikleri müziklerden içselleştirdikleri bazı ögeleri kendi müziklerine dahil ederek sınırları olmayan müzikal bir coğrafya kuran grup uluslararası sanatçıların da ilgisini çekiyor. Ekim ayında Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en önemli müzik etkinliklerinden biri olan Popkomm’a davet edilen Gevende daha önce İngiltere, Hollanda, Portekiz, Yunanistan gibi ülkelerde de konserler vermişti
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe