EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

18 Ağustos 2008 Pazartesi


SULTANA “ŞÖHRET YOLU” İLE HIP-HOP DAMARINI YENİDEN ATAĞA GEÇİRİYOR...

İlk albümünde yer alan "Kuşu Kalkmaz" isimli parçasıyla büyük tartışmalara vesile olan Sultana 8 yıl aradan sonra yeni albümü "Şöhret Yolu" ile karşımızda...Sultana ikinci albümü "Şöhret Yolu"nda hip-hop'ı oryantal ritmler, R&B, Anadolu halk ezgileri ve elektronika ile harmanlayarak doğu ile batıyı müzikal anlamda kaynaştırıp Türk hip-hop'ına farklı bir bakış getiriyor. "Şöhret Yolu" sadece hip-hop severlere değil, keyifli müzik dinlemek isteyen herkese hitap ediyor. 15 şarkının yer aldığı albümde Sultana'ya Suikast, Aziza A., Fresh B. konuk oluyor. Ankara havasının hissedildiği “Dibidik” şarkısı ile yaz döneminde Akdeniz ve Ege sahilleri fethedecek olan Sultana'nın ilk klibi de aynı parçaya DNA tarafından çekilecek. Albümde yer alan fotoğraflarda Tamer Yılmaz’ın imzası var.

Sultana yeni albümünde de muhalif çizgisinden ödün vermiyor. Uzun süre Amerika'da yaşayan sanatçı; Türkiye'den aldığı doğu kültürünü ve daha sonra ABD'de gözlemleme fırsatı bulduğu batı kültürünü sentezleyerek bunu müziğine yansıtıyor. Türkiye'de yaşananları farklı, önyargısız ve hümanist bir bakış açısıyla değerlendiriyor. Şöhret Yolu’nda; kadın, politika, aşk, eğlence, TV kültürü gibi konular içiçe geçiyor, şarkılar bir nevi Sultana'nın gözünden esprili ve ironik bir yaklaşımla hayatı çarpıcı biçimde yansıtıyor.

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe