EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Ağustos 2008 Perşembe


İlk maxi single çalışması ile dinleyiciyle buluşan Kemal Doğulu yepyeni video klibi ''Nedense'' ile geçtiğimiz günlerde ekranlarda yerini aldı..Bir yandan da yeni projesi için çalışmalarını sürdüren Kemal Doğulu Ahmet Erten'le Hayat Müzik'in konuğu oldu..


Albümü çıkmadan zaten popüler olan isimlerdensiniz.. : ) Sektörde farklı dallarda kendisini kanıtlamış bir isim olarak öncelikle albüm fikrinin nasıl ortaya çıktığını merak ediyorum..Hande Yener olmasaydı da böyle bir prodüksiyonla dinleyiciyle buluşma fikri var mıydı aklınızda?

Evet 10 senedir bu piyasanın içinde olan bi insan olarak yaptığım işlerle dikkat cekip manken sarkıcı oyuncu gibi toplumun tanınan isimleriyle calışma fırsatım oldu ve bu da bana bi popülerlik getirdi...Albüm fikri Hande Yener tarafından ortaya atıldı.Bendeki yeteneği farketmiş sana boyle bişey yapalım dedi ben de kabul etim :) Eğer ki Hande Türkiye'de bu tarz müziğe öncülük etmesydi ben diğer Türkçe Pop diye adlandırılan tarzda bişey kesinlikle yapmazdım...Kendime yakın hissettiğim için ve sevdiğim, dinlediğim müzik tarzı olduğu için kabul ettim..

Albümle beraber tabiki olmazsa olmaz eleştiriler de birbiri ardına geldi..Özellikle ‘’1 Yerde’’ klibi gündem yarattı. .Bu tarz eleştiriler bekliyor muydunuz? Ben , bazı çevrelerce konunun saptırıldığını düşünmüştüm o dönemlerde.Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

İçinde bulunduğumuz piyasada hergün birsürü yeni klip cıkıyor ve cok azı konuşuluyor dolayısıyla konuşulması eleştirilmesi o işin iyi olduğunu gösterir baska yönlere cekmeye calıştılar evet ama cok istedikleri şeye ulaşamadılar...sonuçta biri veya bişey hakkında iyi veya kötü konuşulmasından daha kötü bişey vardır o da hiç konuşulmaması :) Herkes konuşur ben yoluma bakarım :)

Bir yandan da ciddi bir fan kitlesine sahip oldunuz..İnternetten rahatlıkla görebiliyoruz bu kitleyi : )Gerçekten bu kadar yoğun bir fan kitlesine sahip olacağınızı düşünüyor muydunuz?

İşte zaten o kitlenin desteği ile çok iyi hissediyorum kendimi. Neticede yapılan işin herkes tarafından sevilmesi mümkün değil fakat baktığınızda sevenler sevmeyenlerden çoksa doğru yoldasınız demektir...Beklemiyordum acıkcası bu kadar kısa zamanda bu kadar buyuk bi kitlenin beni anlayıp sevmesini... Çok mutluyum dolayısıyla...

Albümle beraber ,yönetmenliği de rafa kaldırmadınız..Devam ediyorsunuz bu alanda çalışmalarınıza da.. İkinci klibiniz ‘’Nedense’’ nin yönetmenliğini de yine siz üstlenmişsiniz..Yorucu olmuyor mu bu tempo ?

Aslında hiçbir işimi rafa kaldırmadım hepsini birarada yurutuyorum hala...Yonetmenlik kısmına gelince de cok zor Türkiye'de bişeyler üretmek ,anlatmak,anlaşılmak ...O yuzden kendim yapıyorum en azından mutlu oluyorum cıkan sonuçtan ...Bakarsanız yine de standart üstü işler yapıyorum küçük bütçeler olmasına rağmen...Yorulmuyorum enerjimi yine işimden alıyorum :)

Başarılı ve gündemi meşgul eden bir maxi single çalışmasından sonra mutlaka yeni hedefler belirlemişsinizdir..Bu başarıyı korumak adına önümüzdeki yakın dönem içinde neler yapmayı planlıyorsunuz?

Yeni albüm çalışmalarına basladım...Şu an yeni şarkılar yapılıyor ve bu ay içine okumalar başlıyor...Yine baya iyi bi işle karşınıza cıkıcam :)

İlk maxi single çalışmanızda Hande Yener sözleri ve Erol Temizel Müziklerine rastladı..Kemal Doğulu’nun kendi söz – müzik çalışmaları var mı?İlerleyen albümlerde şarkılarda da imzanıza rastlayabilecek miyiz ?

Neden olmasın fakat henüz erken:) Ama bu albümde de Erol Temizel ve Hande Yener imzalı şarlılar var...

Yeni klibiniz için ‘’iyi bir iş çıkarmak yüksek bütçelere gerek yok,el kamerasıyla Mtv standartlarında iş çıkarttık’’ demişsiniz..Genelde Türkiye’de sanatçılar bütçelerin yetersiz olduğunu ve bu yüzden yurt dışıyla rekabet edemediklerinden yakınırlar..Siz bu fikre katılmıyorsunuz o zaman .?

Yurt dışını kopyalamayı rekabet etmek sanan insanlar için doğru olabilir bu acıklama ama benim için butceden cok fikir onemli...Ve iyi bi fikri cok buyuk butcelere bile satın alamayabilirsiniz :)

Çok sayıda sahne çalışmasıyla da müzik severlerle buluştunuz..Sahne için nasıl hazırlanıyorsunuz..Kemal Doğulu sahnesini nasıl renklendiriyor?

Evet çok şanslıyım ki Hande sayesinde onun konserlerinde cok buyuk kitlelere ulaştım gerek alt grup olarak gerekse konser içinde küçük performaslar sergileyerek çok sayıda konser verdim...O kalabalıkları karsında gorunce insan cok heyecanlanıyor ama 2 dakikadan sonra hersey sahaneleşiyo ben cok enerjik olup insanlara iyi bi enerji vermeye calışıyorum öncesi sırası ve sonrası için bile :)

Son zamanlarda ‘’Sanatçı topluma örnek olmalı mı ‘’ tartışmalarına sıkça rastlıyoruz..Sizin görüşünüz bu konuda?Böyle bir misyon edinmeli mi sanatçılar sizce?

Hayır bence ornek olmak gibi bi sorumluluk çok saçma...herkes zaten rol modelini seciyor bi şekilde bu bi yazar da olabilir bi politikacı da bi bilim adamı da dolayısıyla sanatcılara boyle bi misyon yuklenmemeli...

Bütün bu koşturmaca ve yoğun iş hayatının dışında nelerden keyif alırsınız..Ruhunuzun vitaminleri neler : ) ?

Ruhumun vitamini müzik sinema shopping veya arkadaslarımla gecirdiğim keyifli bi gün :)

Bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyorum…Hayat Müzik platformu hakkında düşüncelerinizi alabilir miyiz?Ve son olarak sevenlerinize mesajınızı..?

Çok kaliteli ve seviyeli salt müzikle ilgilenen keyifli bi platform:) beni seven ve destekleyen herkese cok tesekkür ediyorum diğerleri içinse üzgünüm ben hep burda olucam :) :)
RÖPORTAJ:AHMET ERTEN
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe