EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

21 Ağustos 2008 Perşembe


Ahmet ERTEN'LE Hayat Müzik'e bu kez Türkiye'de ve yurt dışında çok sayıda başarılı projeye imza atan Hüseyin KARADAYI konuk oluyor..


Yıllardır müzik dünyasında işin''mutfak'' kısmında çok sayıda önemli projede yer aldınız..Özellikle son dönemlerde bir çok sanatçının hit olan şarkılarına ( ya da remixlerinizle hit haline gelen şarkılara) attığınız imzalarla gündemdesiniz..Son dönemde yaptığınız çalışmalar hakkında konuşmadan önce,müzik sektörüne adım attığınız dönemlerden bahseder misiniz öncelikle..Bildiğim kadarıyla Contrast adlı grupla start alıyor,bu müzikal yolculuk... ?


1990 yılında kimsenin yakalayamadığı soundu,muzıği yapıyordu,herkes rock veya pop yaparken ,biz pop jazz,funk yani biraz daha açarsak prince&james brown ve ll cool j soundu yapıyorduk,vokalistimiz Türkiye'ye yerleşmiş öğretmen bir ailenin çocuğuydu,zenci ,hem rap hemde blues okuyordu.Ayrıca Contrast Grubundan ayrı 3 kişilik funk rock grubumuz vardı fakat zaman içinde herkes eğitimine devam etmek zorunda olduğundan grubun çalışmalarını toparlayamadık,buluşamadık ve projemizi ilerletemedik.


You Dance From Turkey'den bahsetmek istiyorum..Bu projenin ortaya çıkış sürecini merak ediyorum..Bu kadar önemli isimler nasıl bir araya toplandı..?


Aslında bugüne baktığınızda You Dance albumu ve öncekiler MIRACES,MY IMAGINATION pop müziği sektörüne ve dans müziğine uzun yıllar yaşayacak tohumları ekti,yaptığım şarkılar,duetler,soundlar trend oldu ve herkez bu trend ı açık açık dile getirmese de benim yaptığım albumlerden beslenerek yönlenerek yapıyorlar.Dolayısı ile bu albumlerdeki önemli isimler de benim fikirlerime inandıkları ve heyecan duydukları için destek verdiler.


Kişisel olarak albümde duymaktan en çok keyif aldığım isim Melis Sökmen oldu..Albümün ilk klibi de Melis Sökmen'in yorumladığı ''Gemiler''e çekildi..Çok da başarılı bir klip çekilmiş,söz konusu şarkıya..Size gelen tepkiler nasıl ?


Tesekkurler:) Mtv bize destek vermek istedi,Hakan Aldemir hem Melis'i çok seviyor,hem de benim yaptığım çalışmalara destek verıyor.Gelen tepkıler Mtv nın web sayfasında yorumların oldugu gıbı hepsı pozıtıf ve bızı destekleyen yorumlar oldu.Sanırım Melis ile yaptıgım şarkıların samimiyetini dinleyici de farkediyor,hissediyor,dinleyici kandıramazsınız ki :)


Radyo N101 tarafindan "Yilin en basarili dj ve prodüktörü'' ödülünü aldınız geçtiğimiz günlerde..Başarınızın ödüllerle de desteklenmesi eminim ayrı bir keyiftir..İşinizde iddialısınız elbette..Peki,Hüseyin Karadayı'nın kendi kulvarında dinlediği beğendiği isimler kimler,yurt içi ve yurt dışında..?


Yurt içinde dinlediğim biri özellikle yok,sadece tv lerden ve radyolardan rastladıkça takip ediyorum,ama takip ediyorum etmemek doğru değil.Yurt dışından ise isim vermek doğru olmaz çünkü nedense üretememe ve hep aynı tekrar işlerin yapıldığını farkediyorum o yuzden ilginç ve takip edilesi bir isim yok.Şimdilerde Tarkan'ın ''Metaformoz''albümü yeni versiyonlarıyla müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor..Tarkan'ın bu anlamda çalışmayı tercih ettiği isim de sizsiniz..Biraz bu çalışmadan bahseder misiniz..?


Tarkan'a aslında 3 ayrı remıx yaptım fakat albumde sarkı adedinin yoğun olmasından dolayı 1 tanesi yer aldı.Bir tane discoorient mix ve bir de elektherock mix yapmıştım,daha önce de Miracles albumunde Gülümse Kaderine ve You Dance From Istanbul'da da Touch adlı parçalarına da remix yapmıştım,çok da keyifli oldu.Röportajımız için ön hazırlık yaparken daha önceden pek çok dizide,yapımda oyuncu kimliğinizle de yer aldığınızı ancak tercihinizi müzikten yana yaptığınızı öğrendim..İlla ki bir tercih yapmak durumunda mısınız?Hem müzik çalışmalarını sürdürüp bir yandan da oyunculuk yapan çok sayıda müzisyen var..Oyunculuk tamamen planlarınız dışında mı artık?


Hayır değil ama müzikte olduğu gibi oyunculukta istediğim senaryo çekim anlayış farklı...Kendimi ifade edebilecek bir projede neden olmasın :)


Kendi icra ettiğiniz müzik tarzı dışında,takip ettiğiniz,dinlemekten keyif aldığınız isimler kimler peki ?


Turkıyedeki rock muziğine kulak misafiri oluyorum,ama özellikle sesi tenime dokunabilen sarkıları işleri dinlemekten keyif alıyorum


Türkiye'de bugüne kadar çalışma fırsatı bulamadığınız;ancak çalışmayı çok istediğiniz birileri var mı?(Gerçi Sezen Aksu'dan Tarkan'a kadar çok kişiyle çalışmış biri için soru yavan kalabilir,ama yine de belki vardır öyle isimler : ) )


Var tabiki 2 kişi daha var ama bunu da belki ilerdeki projemde sizlere göstermek isterim,ama en çok yorumculuğundan ve enerjisinden keyif alabildiğim sanatçılarla çalışmaktan keyif alıyorum.


Şu anda organizasyon takviminizde belli olan,etkinlikler var mı ?..Hayat Müzik aracılığıyla takipçilerinizle paylaşalım..


http://www.huseyinkaradayi.com/ da ana sayfada takvimde tüm organizasyonlarım yazılıyor,çarşamba Marmaris , Cumartesi Bursa'dayım.


Hayat Müzik'e konuk olduğunuz için teşekkür ediyoruz..Son olarak okurlarımıza söylemek istediklerinizi alabilir miyiz?


Beni takip eden,sarkılarıma sesleriyle dansları ile güzel yorumlari ile destek veren herkese sevgilerimi göderiyorum,hayatta son nokta yoktur :)RÖPORTAJ: AHMET ERTEN
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe