EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Haziran 2008 Cuma

MEYHANEDE
Türkiye'de uzun zamandır böyle özel bir oyun sergilenmedi. Bir Ermenimeyhanesinde o zamanlar kimsenin kimseyi hor görmediği herkesin " biz"dediği dönemlerde yaşanmış olması olası bir sohbet. Oyunu izlemeyegeldiğinizde fuayede salataları yapmakta olan ve kocasından dayak yemiş Mina hanıma rastlayacaksınız. İçeride acem garson yarım Türkçesiylesiparişinizi alıyor. Sevroş Aris sahnede sızmış. Kevork efendi henüzhariciyedeki odasının ampulünü söndürmemiş, az sonra çıkıp gelecek.Gedikli, kahvede son el kumarını oynuyor. Külhani ise belinde saldırma,salınarak yolda meyhaneye geliyor. "Meyhanede" toplanıyorlar; içiyorlar;kederlerine, mutluluklarına, dertlerine ortak oluyorlar.

Sahne meyhane ama salon da meyhane. Koltuklar yerine masalar var. Hemseyircisiniz, hem oyuncu...Az sonra yan masanız gibi sergilenecek biroyun. Sahneden salatalarınız ve mezeleriniz gelecek. Yeni Rakı'nınsponsör olduğu bu oyunda siz canlı fasıl eşiliğinde müzik dinleyip,sınırsız içkinizi içerken bir de bakacaksınız ki 1,5 saat geçip gitmiş.Oyun bitincede canlı fasıl devam edecek ve eğlence bitmiyecek. Ayrıca heroyunda bir konuk sanatçımız var. Bugüne kadar Hakan Aysev, Şİmal Gökçe,Alex Tataryan, Derya köroğlu gibi sanatçılar konuk olarak katıldılar. Alex Tataryan hem oyunda rol alıyor hemde şarkılarıyla oyun sonrası eğlenceyekatkıda bulunuyor. Böyle sıradışı biroyun izlemeye nedersiniz? O zaman sizi "Meyhanede" bekliyoruz...
"Yer: GETRONAGAN cep sahnesi.
Harbiye.Rez: 0212 241 35 45
Oyun tarihleri ve web rezervasyon:www.ticketturk.com ve D&R mağazaları.www.odatiyatrosu.com.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe