EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

29 Haziran 2008 Pazar


GÜN YENİDEN DOĞUYOR
Gündoğarken ufukta, yeni bir can taşır elinde…”
Bu satırlar yazıldığında sene 1976’ydı ve uzun soluklu bir yolculuğun müjdecisiydiler.
Gündoğarken adı ilk kez 1983’te Levent Kırca’nın “Kadıncıklar” oyunuyla duyuldu ve grup 25 yıldır kendine has sesini ve müzikteki yerini korudu. Bugün yoluna BURHAN ŞEŞEN ve GÖKHAN ŞEŞEN ile iki kişi olarak devam eden Gündoğarken, gümüş yılını sekiz yıl aradan sonra çıkardığı yepyeni bir albümle kutluyor. “HAYAT BU” adını taşıyan albüm, 9 Haziran Pazartesi günü Seyhan Müzik etiketiyle raflardaki yerini alacak .. Albümde besteleri BURHAN ŞEŞEN ve GÖKHAN ŞEŞEN’e
ait 10 parça var. Hayatın mutlu ve hüzünlü yanlarını anlatan ve bütün Gündoğarken şarkıları gibi umudu elden bırakmayan şarkılar… Ayrıca gruba adını veren ve 1986 tarihli ilk albümü “Bir Yaz Daha Bitiyor”da yer alan “Gündoğarken” adlı şarkı da 2008 versiyonuyla “Hayat Bu”nun içinde yer alıyor. Düzenlemeler usta müzisyen Gürol Ağırbaş’a ait.
Albümün bir de sürprizi var: “Düş Gibi Bir Şey” adlı şarkının sözleri, Ezginin Günlüğü’nün solisti ve söz yazarı olmasının yanı sıra edebiyatçı kimliğiyle de tanınan Hüsnü Arkan tarafından yazıldı. Ayrıca iki şarkıda da yazar Yasemin Pulat’ın imzası var.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe