EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

7 Ağustos 2007 Salı

Ahmet ERTEN’le Müziğe Dair’in yeni konuğu müzik dünyasında düzgün duruşu ve başarılı vokal performansıyla dikkat çeken ‘’Günce’’ oldu...Erol Temizel'le başladığı yolculuktan Sezen Aksu'ya kadar Günce'nin tüm müzik hayatını konuştuk..İşte hayatmüzik'te bir Günce röportajı...


-AE:2003 yılında ilk albümünüz‘’Bu Aşk Değil’’ ile tanıdık sizi..Müzik piyasasında aslında çokça duyduğumuz klişe standart tınılardan çok uzak bir alt yapı ve vokal tarzıyla o dönemde dinleyicilerin dikkatini çekmiştiniz..Ardından ‘’Günce Volume 2’’ geldi..Bu albümde de önceki çalışmanızda olduğu gibi özenle hazırlanmış bir konsept dikkatleri çekiyor.. Bize biraz bu müzikal yolculuğunuzdan bahseder misiniz?

GÜNCE: M.S.Ü konservatuvarı Arp bölümünden mezun olduğum ve ailemde sanatçı olduğu için zaten benim bu yolculuğum çok erken başladı.Daha sonra benim adıma en büyük şanslardan biri olarak gördüğüm Erol Temizel ile tanıştım.İlk albümümüz dediğin gibi 2003 de Bu aşk değil adıyla çıktı. Tüm maddi imkansızlık ve şanssızlıklara rağmen beklediğimizin çok üstünde bir ilgi gördü.Gecemi al,Bu aşk değil,Uyuyamam ve Yalnızlığım gibi şarkılarım klipleri çok dönmemesine ve promosyon eksiği olmasına rağmen kendini kanıtladı.Ben bunu tamamen yapılan işin alternatif,orjinal ve farklı olmasına bağlıyorum.Erol ile kimyamızın çok tutması ve piyasada varolanı tekrarlamak yerine farklı bir iş yapmamız bunun sebebi.....

-AE:Diskografinize bakıldığında hakkının teslim edilmesi gereken isimlerden birisi de şüphesiz Erol Temizel..Siz de zaten bunu her fırsatta dile getiriyorsunuz…Erol Temizel şu sıralar sizinle yaptığı çalışmalar dışında ayrıca Hande Yener’in son albümündeki etkisi ve önemi ile anılan bir aranjör..Erol Temizel’in müzikal duruşu hakkında neler söyleyebilirsiniz?
GÜNCE: Bence bu piyasa için Erol Temizel çok önemli bir isim.Çünki o varolan ticari fast food
alt yapı zihniyetinden tamamiyle uzak,yenilikçi ve kendi tarzında 1 numara:)Çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.....
AE:‘’Günce Volume 2’’isimli son albümünüzde sizi yalnız bırakmayan isimlerden birisi de Sezen Aksu… ‘’Güllerim Soldu’’ isimli Sezen şarkısını bu kez de Günce yorumuyla dinledik ve şarkının yeni versiyonu da çok beğenildi..Hatta klibin sonunda ‘’Aşkın Teslim Olduğu Tek Kadın Sezen Aksu’ya Sonsuz Teşekkürler’’ diye bir de not düşmüştünüz...Bu şarkıyı yorumlama hikayenizden bahsedebilir misiniz?
GÜNCE: Benim herzaman söylediğim gibi bu mesleği seçmemin en önemli sebebi Sezen Aksu'ya olan hayranlığımdı :) Güllerim soldu herzaman yorumlamak istediğim bir şarkıydı ve Sezen Hanım da bana bu şarkıyı hediye ederek beni onurlandırdı.2. albümümün başarısında Güllerim soldunun payı çok büyük.Klibimin sonunda yazdığım yazıya gelince;aşkı Sezen Aksu'dan daha güzel anlatabilen bir isim daha olmadığı için öyle yazdım :) Kendisine burdan desteği için tekrar teşekkür ediyorum..

AE:2006 sonbahar ve kış aylarının favori şarkısı ‘’Biliyordum’’ oldu...Şarkıya aynı zamanda çok başarılı bir klip çekildi..Ancak ‘’Biliyordum’un’’ en büyük özelliği de Fatih Erkoç gibi çok önemli bir ses ile düet yapmış olmanız..Fatih Erkoç-Günce düetinin nasıl doğduğunu merak ediyoruz..?

GÜNCE: Bu şarkının söz ve müziği bana ait ve ben bu şarkıyı Fatih ağabey ile düet yapmak için yazmıştım,oda beni kırmadı ve ortaya çok güzel bir çalışma çıktı.O kadar büyük bir ses ki onunla aynı şarkıda buluşmak benim ve albümümün çok büyük bir şansıdır.

AE:Siz de çok fazla ekranlarda göremediğimiz sanatçılar kervanındansınız..Yerli yersiz ,gözüküp gündemde kalmaktansa işinizle ilgileniyorsunuz..Ancak magazinsel olaylarla hatta zaman zaman skandallarla gündeme gelen kişiler de ‘’sanatçı’’ ünvanını kolayca alıp (kimin bu ünvanı verdiği de tartışılır) ekranlarda boy gösteriyorlar..Bu durum gerçekten iyi işler ortaya çıkarmak için çalışan,emek veren sizin gibi isimleri nasıl etkiliyor?

GÜNCE: Ben önüme bakarım hep.Bu bir seçimdir.Yorum yapmak istemiyorum çok fazla.Benim yolum sadece işimle varolmak.Yani zor ve kalıcı olan işinle gündem yaratmaktır.Ayrıca halk neyin ne olduğunu çok iyi biliyor! paniğe hiç gerek yok:)
AE:Biraz da ,bugüne kadar sadece şarkılarıyla tanıdığımız Günce’nin gündelik yaşantısından bahsedelim.:) Nasıl vakit geçirir,nelerden keyif alırsınız..
GÜNCE: Boş vaktim olduğunda genellikle evimde vakit geçirmeyi tercih ediyorum.Vizyon filmlerini takip ederim.Siyasi biyografi kitapları ve konser dvd’leri vazgeçilmezlerim.
AE:Sizinde bir internet siteniz var. http://www.gunce.info/ Sevenlerinizle bu site aracılığıyla yazışıyor musunuz?Buradan iletelim..

GÜNCE: Evet mutlaka gelen her mail’i okuyup cevaplıyorum.Bu adres henüz tamamlanmamış olmasına rağmen buradan bana ulaşabiliyor dinleyicilerim.

AE:Son olarak hayatmüzik okurlarına söylemek istediğiniz bir şey var mı?Ve yeni albüm hakkında belirlenmiş bir tarih ya da planınız varsa onu da hayatmuzik aracılığıla iletmiş olalım..

GÜNCE: 3. Albüm çalışmalarım halen sürüyor.2007 sonunda çıkarmayı düşünüyorum.Ayrıca bu keyifli sohbet için teşekkürler,tüm hayat müzik okurlarına sevgilerimi gönderiyorum..

Konuğumuz için çok teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyoruz..


Röportaj:Ahmet ERTEN
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe