EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

2 Nisan 2007 Pazartesi

DEMİR DEMİRKAN'DAN YENİ ALBÜM: ''ATEŞ YAĞMURUNDA ÇIRILÇIPLAK''Rock müziğin başarılı isimlerinden Demir Demirkan yeni albümü ''Ateş Yağmurunda Çırılçıplak''ile müzik dünyasına geri döndü..Başarılı sahne performansları ve müzisyen kişiliğiyle adından sıkça söz ettiren Demir Demirkan enstrümantel şarkıların ağırlıklı olarak yer aldığı yeni albümününilk klibini ''Nafile'' isimli şarkısına çekti..Albüm Simya Müzik ve DMC işbirliğiyle müzik marketlerde..İşte Demir Demirkan'ın albümüyle ilgili düşüncelerini içeren bülteni;''Bu albüm diğerlerinden daha değişik ve kapsamlı. Yarı enstrümental, yarı sözlü. İnsanlar her ne kadar beni sert rock’çı diye tanısalar da ben daha çok psychodelic rock yani Pink Floyd ve türevlerinin ekolü ile büyüdüm. Yeni albümüm de bu tarzın öğelerini taşıyor ama 2007 model. Bir hikaye var ama kronolojik bir anlatım yok. Yani bir sürecin içinden zamanı çıkarıp müzik ve sözler ile anlattım. Şarkı aralarında enstrümental geçişler, müziğimde daha önce kullanmadığım enstrümanlar var. Bütün parçalar birbirine bağlı. Albümü dinlemeye başlayıp gözlerinizi kapatıp sonuna kadar dinlerseniz bambaşka bir dünyaya girebilirsiniz.
Albümün konusunu özetlemem gerekirse – çok haksız bir özet olacak bu – iç ve dış yaşamlarımızın sonsuz savaşından bahsediyorum. Bu efsanevi ve mistik savaş ruhumuzun, iç dünyamızın, dışarıya olan uyum sağlaması esnasında bize yaşattığı duygularla ilgili. Fiziksel olarak yapılan bir seyahatin, iç dünyamda yarattığı değişiklik ve dolayısıyla sonuçta, kişisel bir devrime dönüşmesinden bahsediyorum bu albümde. Gittiğim ülkelerin dillerine çevirdim bazı sözlerimi ve İstanbul’da yaşayan o ülkelerden gelen insanları kaydettim (Bunların tercümeleri tabii ki albümde yazılı olacak).Eğer bu albümü sadece radyoda veya televizyonda duyacağınız kadarıyla değerlendirirseniz kaybınız çok büyük demektir. Bu sadece dışa yansıyan kısmı olacaktır. Ancak albümün bütününü dinlediğinizde anlamı ortaya çıkıyor ve hatta kayıtta olmayan bazı anlatımlar da kartonette sanat tasarımının içinde gizli. Yani buna bir bütün olarak bakmak lazım''
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe